امنیت، عمومی و کاربردی

آیا اپلیکیشن های سازمانی امن هستند؟

آیا اپلیکیشن های سازمانی امن هستند؟

آیا اپلیکیشن های سازمانی امن هستند؟

استفاده از دستگاه های موبایل به سرعت در حال افزایش است و این روند نه تنها در طی زمان کاهش نمی یابد بلکه روند افزایشی هم طی می کند. در نتیجه استفاده از اپلیکیشن های موبایل نیز افزایش می یابد که این امر با استفاده و حضور در اینترنت میسر است.

بنابراین جای تعجب نیست که شرکت ها به دنبال سرمایه گذاری بر روی اپلیکیشن های موبایل هستند تا بتوانند تاثیر پذیری خدمات و محصولات خود را افزایش بدهند.

غالب ترین کانال برای به اشتراک گذاشتن و دانلود اپلیکیشن های موبایل از طریق فروشگاه های  iTunes و Google’s Play است. شرکت های بزرگ نیاز دارند که اطمینان پیدا کنند اطلاعات موجود در اپلیکیشن ها امن هستند یا خیر. و اینکه آیا آن اپلیکیشن ها برای استفاده داخلی کارکنان بوده و یا با تمامی کاربران به اشتراک گذاشته می شود.

نکات امنیتی باید در اولویت باشد. استفاده از سیستم بانکداری آنلاین بر روی موبایل بسیار رایج شده است. امروزه نگرانی زیادی در مورد امنیت یا عدم امنیت بانکداری آنلاین وجود دارد.

از جمله : چگونه می توان به یک گوشی هوشمند برای انجام امور مالی اعتماد کرد؟ بسیاری از مردم در طی روز گوشی خود را گم می کنند با توجه به این مساله چگونه می توان اطلاعات داخل گوشی را امن نگه داشت؟ چه نوع از اقدامات امنیتی به هنگام توسعه نرم افزار تلفن همراه در نظر گرفته شود؟

آیا اپلیکیشن های سازمانی امن هستند؟

بهتر است سازمان های بزرگ به توصیه های زیر با دقت عمل نمایند:

  • امنیت پسورد

هنگام ایجاد یک نرم افزار تلفن همراه بایستی اطمینان حاصل شود که دسترسی به رمز عبور ، مطابق با دستورالعمل های امنیتی است. باید مشخص شود که این برنامه برای کارمندان است یا برای مصرف کننده. کلمات عبوری که ترکیبی هستند و طولانی ، ریسک کمتری برای هک شدن دارند.

  • تشخیص اثر انگشت

انتشار آیفون  ۵s با تشخیص اثر انگشت به دلیل بالا بردن امنیت همراه بوده است. Barclays به تازگی برنامه بانکداری تلفن همراه خود را با با تشخیص اثر انگشت همراه ساخته است  و با استفاده از تشخیص اثر انگشت به کاربران خود این اجازه را می دهد تا به اطلاعات مالی خود دسترسی داشته باشند. در حالی که هنوز برخی کاربران این سوال را دارند که آیا با تغییر نام کاربری به منظور افزایش امنیت باز هم نیازی به تشخیص اثر انگشت وجود دارد؟ بایستی در نظر داشت که فناوری تشخیص اثر انگشت یکی از بالاترین اشکال امنیت است. اگر شما موبایلتان را در جایی جا بگذارید تمامی اطلاعات شما با فناوری تشخیص اثر انگشت محافظت می شود.بنابراین هیچ اطلاعاتی را از دست نمی دهید و یا توسط شخص دیگری اطلاعاتتان مشاهده نمی شود.

  • تشخیص صدا

امروزه استفاده از فناوری تشخیص صدا رواج بیشتری یافته است و این روند رو به رشد نشان می دهد که این شکل از امنیت در آینده نزدیک به صورت گسترده در سراسر برنامه های کاربردی موبایل استفاده خواهد شد. مشتریان و کارمندان به اندازه یکسان می توانند مطمئن بشوند که هر گونه اطلاعات مالی یا شخصی ذخیره شده در نرم افزار تلفن سازمان باقی مانده و از آن محافظت خواهد شد مگر آنکه خود کاربر یا کارمند دستور به باز کردن آن بدهند. اگر چه این فناوری در حال حاضر محبوب ترین برنامه کاربردی امنیتی نیست اما تحقیقات نشان می دهد می تواند از نظر افزایش امنیتی فناوری قدرتمند و کارایی محسوب شود

  • به روز رسانی نرم افزار

هنگام بودجه بندی برای توسعه برنامه های تلفن همراه سازمان باید همیشه بخشی را برای به روز رسانی مداوم نرم افزار در نظر بگیرد. بایستی این اطمینان حاصل شود که نرم افزار تلفن همراه همیشه یک قدم جلوتر از هکرها بوده و کاملا به روز رسانی شده است. نرم افزاری که به روز رسانی نشده است می تواند برای یک سازمان خطرآفرین بوده و ریسک را افزایش دهد. بنابراین توجه به این نکته ضروری است .

آیا اپلیکیشن های سازمانی امن هستند؟….

منبع:

 

Are your enterprise apps secure?

 

 

درباره نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *