نسخه های مختلف کسپرسکی تحت شبکه

علی شبستری 1398/02/18
نسخه ها مختلف کسپرسکی تحت شبکه

در این مقاله قصد داریم انواع آنتی ویروس های سازمانی کسپرسکی را معرفی کنیم. امکانات نسخه های مختلف تحت شبکه را با هم مقایسه کنیم و به تفاوت های این نسخه ها با یکدیگر بپردازیم. این مقاله شامل آنتی ویروس کسپرسکی خانگی نمی شود و این آموزش مناسب برای مدیران شرکت ها، مسئولان آی تی سازمان ها و همه کسانی است که قصد خرید آنتی ویروس تحت شبکه Kaspersky را دارند.

انواع نسخه های کسپرسکی تحت شبکه

کسپرسکی برای شرکت ها و سازمان های مختلف، راهکار های متنوعی ارائه می کند. این راهکار ها بسته به نیاز آن سازمان و تعداد کاربران متفاوت خواهد بود. به طور کلی در محصولات تحت شبکه کسپرسکی دو دسته پر استفاده تر کسب و کارهای کوچک (Small Office) و سازمان های بزرگ یا اندپوینت (Endpoint) بیشتر مورد توجه مسئولان آی تی شرکت هاست. این دسته بندی های کلی خود نیز به دسته های کوچکتری تقسیم می شوند. در آینده قصد داریم سایر محصولات سازمانی کسپرسکی را نیز بررسی کنیم اما این مقاله به این دو دسته خواهد پرداخت.

کسپرسکی اسمال آفیس(Small Office Security)

Small Office Security

نسخه Small Office Security مناسب برای شرکت هایی است که بین 5 تا 25 کامپیوتر در شرکت خود دارند. البته تا 50 کاربر هم قابل تهیه است اما به طور کلی سازمان هایی که بیشتر از 25 کامپیوتر دارند به سراغ نسخه های اندپوینت می روند. کسپرسکی در صفحه معرفی این محصول به این نکته اشاره کرده است که برای راه اندازی این نسخه از نرم افزار های امنیتی تحت شبکه نیازی به حضور آی تی ادمین ندارید و برای شرکت هایی که در بین بخش های خود قسمت مستقل آی تی ندارند این نسخه مناسب تر است.

دریافت آپدیت بدون نیاز به اینترنت

باید توجه داشت که تمام کامپیوتر هایی که از اسمال آفیس کسپرسکی استفاده می کنند؛ نیاز دارند که به اینترنت برای دریافت آپدیت ها متصل باشند. اگر کامپیوتری در شبکه شما به اینترنت متصل نیست، و قصد دارید که از طریق شبکه آپدیت های آنتی ویروس را به این کامپیوتر یا کامپیوتر ها برسانید Small Office نسخه مناسبی برای شما نیست و باید در میان نسخه ها Endpoint به دنبال راهکار مناسب خود باشید.
البته در نسخه Small Office نیز می توان با نصب نرم افزار Kaspersky Update Utility به کامپیوتری که متصل به اینترنت نیست آپدیت های آنتی ویروس را ارائه کرد اما به طور پیش فرض این مورد امکان پذیر نیست. نسخه های Endpoint با داشتن کنسول مدیریت این مسئله را به سادگی قابل انجام کرده اند.

دانلود نرم افزار Kspersky Update Utility

برای دانلود نرم افزار آپدیت آفلاین کسپرسکی می توانید به این لینک در سایت کسپرسکی مراجعه کنید.

نصب کسپرسکی موبایل

لایسنس Small Office کسپرسکی به هر تعداد کامپیوتری که تهیه شود به همان تعداد از دستگاه موبایل نیز پشتیبانی می کند. به این ترتیب که اگر به طور مثال لایسنس اسمال آفیس 5 کاربر تهیه شود، شما مجاز به نصب محصول اسمال آفیس بر روی 5 دستگاه کامپیوتر، یک فایل سرور و همچنین 5 دستگاه موبایل هستید. این مورد یک برتری اقتصادی در Small Office نسبت به نسخه های Endpoint ایجاد می کند. زیرا در Endpoint ها دستگاه موبایل و دسکتاپ تفاوتی با هم ندارند و هر کدام یک نود شبکه محسوب می شوند.

تعداد فایل سرور هایی که اسمال آفیس پشتیبانی می کند تا لایسنس 14 کاربر، یک فایل سرور می باشد اما از لایسنس 15 کاربر به بالا تعداد فایل سرورهای پشتیبانی شده نیز افزایش پیدا می کند. جدول تعداد کاربر و فایل سرور های پشتیبانی شده را در زیر مشاهده کنید.

تعداد فایل سرور پشتیبانی شدهتعداد کاربر
1 سرورKaspersky Small Office Security
5-14 کاربر
2 سرورKaspersky Small Office Security
15-24 کاربر
3 سرورKaspersky Small Office Security
25-34 کاربر
4 سرورKaspersky Small Office Security
35-44 کاربر
5 سرورKaspersky Small Office Security
45-50 کاربر

به طور کلی اگر تعداد کمی کامپیوتر در شبکه خود دارید و تعداد سرور های شما از 5 عدد تجاوز نمی کند می توانید از راهکار اسمال آفیس کسپرسکی برای تامین امنیت سرور ها و کلاینت های خود استفاده کنید. توجه کنید که تا نسخه 14 کاربر اسمال آفیس فقط از یک سرور پشتیبانی می شود. از 15 تا 24 کاربر از 2 سرور و 25 تا 34 کاربر حداکثر از 3 سرور پشتیبانی می کنند. اگر تعداد نود های شبکه ی شما زیر 25 عدد است ولی تعداد سرور های شما بیشتر از تعدادی است که در Small Office پشتیبانی می شود، پیشنهاد ما به شما محصول کسپرسکی اندپوینت می باشد.

کسپرسکی اندپوینت سکیوریتی(Endpoint Security)

Kaspersky Endpoint Security for Business

نسخه اندپوینت سکیوریتی کسپرسکی شامل سه انتخاب مهم می شود که این سه نسخه به تفکیک در زیر شرح داده خواهند شد. این سه نسخه عبارتند از:

  • Kaspersky Endpoint Security for Business SELECT
  • Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED
  • Kaspersky Endpoint Security for Business TOTAL

به طور کلی می توان گفت کسپرسکی اندپوینت بالاترین سطح از امنیت را در میان محصولات کسپرسکی تامین می کند. اما این نکته بسیار حائز اهمیت است که در صورت راه اندازی و کانفیگ اشتباه توسط افراد غیر حرفه ای باعث بروز رخنه امنیتی در شبکه خواهد شد. بنابراین توصیه می کنیم نصب کسپرسکی اندپوینت سکیوریتی را حتما به افراد آموزش دیده و با تجربه بسپارید. این نکته توسط سایت رسمی کسپرسکی نیز بیان شده است. شرکت بنیان برای مشتریان خود به طور رایگان خدمات نصب و راه اندازی Kaspersky Endpoint Security را انجام می دهد. و کارشناسان این شرکت در محل شرکت یا سازمان مشتریان حاضر شده و نصب و راه اندازی آنتی ویروس را انجام می دهند.

Kaspersky Endpoint Security for Business SELECT

نسخه سلکت مناسب ترین انتخاب برای شرکت ها و سازمان هایی است که شبکه داخلی به همراه یک یا چند سرور دارند و تعداد نود های شبکه بیشتر از 10 است. کسپرسکی سلکت از 10 تا 999 نود قابل تهیه است و برای تعداد بیشتر نیاز به تایید توسط کمپانی مادر می باشد. نسخه Select کسپرسکی بر روی سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس قابل نصب است. سلکت از برخی ویژگی های خاص مانند رمزنگاری اطلاعات بی بهره است که این موارد در نسخه های ADVANCED و TOTAL موجود اند. به طور کلی می توان گفت در صورتی که سازمان یا شرکت شما بیشتر از 10 نود شبکه دارد، گیت وی وب یا ایمیل سرور در شبکه خود ندارید(در این صورت نسخه توتال را باید تهیه کنید)، همچنین اگر دیتابیس سرور نداشته باشید بهترین انتخاب برای سازمان شما نسخه سلکت است.

برای خرید کسپرسکی Select به صفحه محصول مرتبط به این محصول مراجعه کنید یا از طریق شماره تماس 02188993186 با ما تماس بگیرید.

Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED

نسخه ADVANCED کسپرسکی اندپوینت نسخه پیشرفته تر راهکار امنیتی کسپرسکی برای سازمان هاست. این محصول از ویژگی مهم رمزنگاری داده ها بهره می برد. نسبت به نسخه Select این نسخه امکانات بیشتری دارد. از این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نصب نرم افزار های سوم شخص روی کلاینت ها از طریق کنسول (منظور سایر نرم افزار ها به غیر از خود کسپرسکی است.)
  • مدیریت آسیب پذیری ها و پچ ها
  • کنترل نرم افزاری سرور ها

اندپوینت Advanced نیز مانند نسخه Select برای تعداد 10 کاربر و بیشتر قابل تهیه است. برای مشاوره قبل از خرید کسپرسکی تحت شبکه می توانید با تلفن های شرکت تماس حاصل نمایید.

برای خرید کسپرسکی Advanced به صفحه محصول مرتبط به این محصول مراجعه کنید یا از طریق شماره تماس 02188993186 با ما تماس بگیرید.

Kaspersky Endpoint Security for Business Total

کسپرسکی اندپوینت نسخه توتال بیشترین امکانات را در میان نسخه های اندپوینت ارائه می کند. اگر در سازمان خود ایمیل سرور(email servers) و یا گیت وی برای دسترسی به وب(web gateways) دارید برای تامین امنیت شبکه خود سایر نسخه ها را فراموش کنید چون تامین امنیت برای این دو مورد تنها در نسخه توتال پشتیبانی می شود. به غیر از دو مورد فوق نسخه Total هیچ تفاوتی با نسخه Advanced ندارد و در بقیه موارد کاملا مشابه عمل می کند.

برای خرید کسپرسکی اندپوینت توتال به صفحه محصول مرتبط به این محصول مراجعه کنید یا از طریق شماره تماس 02188993186 با ما تماس بگیرید.

جدول مقایسه نسخه های مختلف کسپرسکی تحت شبکه

کسپرسکی total
Total
کسپرسکی advanced
Advanced
کسپرسکی select
Select
Security for PC, Linux & Mac
Mobile Threat Defense
Security policy adviser
EDR agent
Application Control for PCs
Device and Web Controls
Role-based access control
Adaptive Anomaly Control
Encryption management
Vulnerability and Patch management
OS & 3rd party software installation
Application Control for servers
Security for web gateways
Security for email servers

نتیجه گیری

با توجه به موارد بالا می توان نتیجه گرفت در سازمان هایی که صرفا یک شبکه عادی بین کامپیوتر ها و سرور ها برقرار است و دیتابیس سرور، سرور ایمیل و وب گیت وی ندارند همچنین همه کامپیوتر ها به اینترنت دسترسی دارند در صورتی که تعداد کامپیوترها زیر 25 عدد است و تعداد سرور زیادی ندارید Kaspersky Small Office Security انتخاب مناسبی خواهد بود. چنانچه نسبت تعداد سرور ها به کلاینت ها بیشتر است و Small Office نیاز شما را برطرف نمی کند باید به سراغ Kaspersky Endpoint Security for Business SELECT رفت. اگر اطلاعاتی دارید که برای حفظ امنیت آن ها نیاز دارید تا رمزنگاری شوند Kaspersky Endpoint Security for Business ADVANCED انتخاب مناسب است و در صورتی که گیت وی وب(web gateways) یا سرور ایمیل (email servers) در شبکه موجودند Kaspersky Endpoint Security for Business Total نیاز سازمان را برطرف خواهد کرد.

باید توجه داشت که هر سازمان با توجه به نیازی که دارد و با توجه به ساختار شبکه خود نسخه مناسب خود را تهیه کند. برای خرید کسپرسکی تحت شبکه می توانید قبل از هر اقدامی با کارشناسان ما مشورت کرده و بهترین راهکار را انتخاب نمایید.

محصولات مرتبط با این مقاله