ارائه اندروید O در روز دوشنبه با نام احتمالی Oreo

پیش‌تر اعلام شده بود شرکت گوگل هم‌زمان با خورشیدگرفتگی، نام نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید را اعلام می‌کند. این سازنده، به‎تازگی در صفحه مربوط به ابزار اکلیپس اعلام کرده است که اندروید 8.0 به‌صورت رسمی روز دوشنبه، ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) معرفی خواهد شد.

در صفحه مخصوص برای زمان رونمایی رسمی از اندروید O، لینک‌هایی وجود دارد که شما را به وب‌سایت ناسا برای مشاهده خورشیدگرفتگی ارجاع می دهد.. شرکت گوگل، ساعت ۲۳:۱۰ به وقت تهران، نام نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید را اعلام خواهد کرد؛ البته، مشخص نیست که آیا در همان روز نسخه نهایی اندروید O منتشر می‌شود یا در زمان دیگری این اتفاق خواهد افتاد.با وجود اعلام زمان معرفی نام اندروید O، پیش‌بینی‌ها  برای نام نهایی نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید  ادامه دارد. البته، وب‌سایت Android Police مدعی است که شرکت گوگل نام نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید را به‌اشتباه فاش کرده است.

در صفحه رسمی گوگل در گوگل پلاس، ویدئوی کوتاهی به اشتراک گذاشته شده بود؛ به همین جهت، گمان می‌رود نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید، Android Oreo نامیده خواهد شد.البته، شرکت گوگل به‌سرعت ویدئو را حذف و ویدئوی دیگری با نام «OctopusTeaser» بارگذاری کرد تا جلوی فاش شدن نام نهایی نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید را بگیرد. برخی مدعی بودند که شرکت گوگل برخلاف رویه معمول و استفاده از نام دسر و شیرینی برای سیستم‌عامل اندروید، تصمیم دارد نام نوشیدنی «اورنجینا» را برای اندروید O انتخاب کند.

در ابتدا گوشی‌های پیکسل نسخه نهایی به‌روزرسانی اندروید O را دریافت خواهند کرد و پس از مدت کوتاهی، گوشی‌های نکسوس به نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید به‌‏روزرسانی می‌شود. از جمله قابلیت‌های جدیدی که سیستم‌عامل اندروید O ارائه خواهد داد؛ می‌توان به ویژگی تصویر در تصویر اشاره کرد. نقطه اعلان و تکمیل خودکار، از جمله دیگر قابلیت‌هایی به شمار می‌روند که کاربران با دریافت نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید O، تجربه خواهند کرد.

منبع : https://www.androidcentral.com/android-o-will-be-announced-monday-august-21st

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *