جاودانگی دیجیتال : با ایجاد یک کپی از خود

فهرست مطالب
14. درست است که موانع اخلاقی و معنوی خاصی وجود دارد اما امروزه ایجاد یک کلونی از انسانها براساس DNA امکان پذیر و قابل اجرا می باشد . اما سوال اینجاست که چگونه می توان اطلاعات را به صورت کامل بر روی کلون UPLOAD نمود تا بتوان کپی بهتری از آن انسان داشت. امروزه ارزش زندگی انسان معادل 10 ترابایت سنجیده شده است. البته ممکن است تا یک petabyte نیز افرایش یابد. ضبط و ذخیره سازی این داده ها فراتر از یک مفهوم عملی است. در حال حاضر به معنای فلسفی و متا فیزیکی است. بدون شک در اختیار داشتن مقادیر زیادی از اطلاعات خاص سوال در زمینه حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها را به وجود می آورد. به همین دلیل مدیریت ، توسعه و کنترل داده ها بسیار مهم است. به همین دلایل هنوز مشخص نیست کدام داده برای خلق یک کلونی از انسانها لازم و ضروری است. بنابراین بایستی تمام چیزها ضبط شوند. امید است در آینده راهی ساده تر- بدون ایجاد اختلال در زندگی روزمره مردم – برای این کار وجود داشته باشد. اگر به توت عنخ آمون – قدرتمندترین فرد در کره زمین در 3300 سال پیش – فکر کنید می بینید که علاوه بر DNA او ، اطلاعات زیادی در قالب خاطرات و دست نوشته های او وجود دارد که اطلاعات دقیقی از زندگی او به ما می دهد اما همه ی اینها تنها بخشی از اطلاعاتی است که بایستی ضبط شوند. ضبط و نگه داری تمامی اطلاعات ممکن است منجر به رسیدن به جادانگی و تولد دوباره ی مردم شود. چیزی که اکنون برای بسیاری از مردم رویاست،جاودانگی دیجیتال : با ایجاد یک کپی از خود.
جاودانگی دیجیتال : با ایجاد یک کپی از خود

جاودانگی دیجیتال : با ایجاد یک کپی از خود، خود را جاودانه کنید

جهان اطراف ما به سرعت در حال تغییر است. از 50000 سال پیش تا کنون محیط فیزیکی ما درحال تبدیل شدن به دنیای دیجیتال است. در نتیجه بسیاری از جنبه های زندگی ما به صورت فزاینده ای در حال تبدیل شدن به دیجیتال است. به زودی تقریبا همه چیز در کسب و کار و زندگی شخصی ما به صورت صفر و یک و بیت و بایت تبدیل خواهد شد

و این فانتزی نیست، بلکه واقعیت است.

قدرت کامپیوتر نامحدود است . در حال حاضر هر شخصی در هر زمان می تواند به این فناوری دسترسی داشته باشد. کامپیوترهای قدرتمند تلفن همراه در دست هرکسی هستند. آنها ظرفیت محاسباتی نامحدود داشته و از طریق اتصال به اینترنت می توان به اطلاعات بی پایان دسترسی داشت.

جاودانگی دیجیتال : با ایجاد یک کپی از خود، خود را جاودانه کنید.امروزه ، حتی جنبه اجتماعی زندگی انسان نیز توسط شبکه های اجتماعی مدیریت می شود. مردم عملا در دنیای دیجیتال زندگی می کنند. تغییراتی که در صنعت خدمات مالی رخ داده را در نظر بگیرید، تقریبا تمام عملیات مالی به صورت الکترونیک انجام می شود. در زمانی بسیار نزدیک ، پول کاغذی و کارت های بانکی منسوخ می شوند. تکنولوژی دیجیتال در زندگی و سلامتی روزانه افراد نیز رسوخ کرده است. بسیاری از اشیا را می توان با چاپگر 3D تکثیر نمود. اطلاعات سلامت، ، آمار و فعالیت زندگی افراد توسط دستگاه های نظارتی قابل تجزیه تحلیل و ارزیابی می باشند. در نهایت همه چیز در اطراف ما در حال تبدیل شدن به فناوری دیجیتال است.

به زودی روبات ها جای مردم واقعی را در محل کار خواهند گرفت. هوش مصنوعی با در اختیار گرفت اطلاعات خاص به سرعت در حال شکل گیری و گسترش است. همه این عوامل منجر به رشد انفجاری داده ها می شود. بنابراین مردم مجبور می شوند رویکرد جدیدی به زندگی دیجیتال خود داشته باشند.

جاودانگی دیجیتال : با ایجاد یک کپی از خود

یکتایی ( منحصر به فرد بودن ) تکنولوژی :

ویکی پدیا یکتایی تکنولوژی را اینگونه تعریف می کند : نقطه ای فراتر، غیر قابل پیش بینی و غیر قابل اندازه گیری از هوش انسان. این منحصر به فرد بودن تکنولوژی به جایی خواهد رسید که دنیای دیجیتال بزرگتر و مهم تر از جهان فیزیکی می شود. به زودی بدون داده ها، ارقام، بیت و بایت زندگی امکان پذیر نخواهد بود. درست مثل زندگی بدون آب و غذا. اطلاعات دیجیتال به اندازه هوایی که تنفس می کنیم مهم هستند. به کسب کارها ی بزرگ و سازمان ها فکر کنید، آنها بدون وجود فناوری وجود نخواهند داشت.

جاودانگی دیجیتال : با ایجاد یک کپی از خود

انسان همواره به دنبال کشف اسرار جاودانگی است. فراعنه مصر به عنوان پیشرو در امر جاودانگی شناخته می شوند. آنها بدن خود را مومیایی کرده و در مقبره های خود اموال، گنجینه و حتی اعضای خانواده خود را به خاک می سپردند تا جاودانه بمانند. علاوه بر این آنها داستان زندگی خود را به صورت تصاویر و یا با خط هیروگیلیف بر روی دیوار مقبره ها می نوشته اند. تلاش آنها برای جاودانگی قابل تقدیر است. امروزه با کمک فناوری این احتمال وجود دارد که بتوان یک کلونی از فراعنه با استفاده از DNA آنها ایجاد کرد و شخصیت آنها را براساس اطلاعات موجود در داخل آرامگاه خلق نمود. امروزه راه های پیشرفته تری برای حفظ زندگی یک انسان وجود دارد، با ذخیره کردن تمامی داده های مستقیم و غیر مستقیم مرتبط با انسان و DNA او.

به احتمال زیاد ذهن و تفکر یک فرد را می توان به مجموعه ای از داده های دیجیتال و کوانتومی تبدیل و آنها را حفظ نمود. بر خلاف جهان فیزیکی که هیچ چیز در آن ابدی نیست و همه چیز در حال تغییر است در دنیای دیجیتال از دست دادن خواص متفاوت است. با چند استثنا ، داده های دیجیتال تقریبا ابدی است. داده ها می توانند از یک مکان به مکان دیگری منتقل شوند بدون آنکه کیفیت خود را از دست بدهند. اگر یک نسخه دیجیتال از یک انسان را در اختیار شما قرار دهند شما می توانید آن را هزاران سال و یا میلیون ها سال به همان کیفیت داشته باشید. هنوز مشخص نشده است که دقیقا برای انجام این کار به چه داده هایی با چه مقدار نیاز است. بنابراین باید مجموعه کاملی از داده ها را در نظر داشت . مانند یادداشت های شخصی، خاطرات، مکاتبات، مدارک پزشکی، و همچنین اطلاعات شخص ثالث مانند خاطرات دوستان . استفاده و RESTORE این داده ها در آینده ممکن است به ایجاد یک کپی دیجیتال از انسان کمک نماید.

معمای اخلاقی :

درست است که موانع اخلاقی و معنوی خاصی وجود دارد اما امروزه ایجاد یک کلونی از انسانها براساس DNA امکان پذیر و قابل اجرا می باشد . اما سوال اینجاست که چگونه می توان اطلاعات را به صورت کامل بر روی کلون UPLOAD نمود تا بتوان کپی بهتری از آن انسان داشت. امروزه ارزش زندگی انسان معادل 10 ترابایت سنجیده شده است. البته ممکن است تا یک petabyte نیز افرایش یابد. ضبط و ذخیره سازی این داده ها فراتر از یک مفهوم عملی است. در حال حاضر به معنای فلسفی و متا فیزیکی است. بدون شک در اختیار داشتن مقادیر زیادی از اطلاعات خاص سوال در زمینه حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها را به وجود می آورد. به همین دلیل مدیریت ، توسعه و کنترل داده ها بسیار مهم است. به همین دلایل هنوز مشخص نیست کدام داده برای خلق یک کلونی از انسانها لازم و ضروری است. بنابراین بایستی تمام چیزها ضبط شوند. امید است در آینده راهی ساده تر- بدون ایجاد اختلال در زندگی روزمره مردم – برای این کار وجود داشته باشد. اگر به توت عنخ آمون – قدرتمندترین فرد در کره زمین در 3300 سال پیش – فکر کنید می بینید که علاوه بر DNA او ، اطلاعات زیادی در قالب خاطرات و دست نوشته های او وجود دارد که اطلاعات دقیقی از زندگی او به ما می دهد اما همه ی اینها تنها بخشی از اطلاعاتی است که بایستی ضبط شوند. ضبط و نگه داری تمامی اطلاعات ممکن است منجر به رسیدن به جادانگی و تولد دوباره ی مردم شود. چیزی که اکنون برای بسیاری از مردم رویاست،جاودانگی دیجیتال : با ایجاد یک کپی از خود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم