کاهش سهم مرورگر مایکروسافت

فهرست مطالب
2. سهم مرورگر مایکروسافت از کاربران اینترنت همچنان در حال کاهش است
کاهش سهم مرورگر مایکروسافت

کاهش سهم مرورگر مایکروسافت

سهم مرورگر مایکروسافت از کاربران اینترنت همچنان در حال کاهش است

مروگر Edge مایکروسافت با به روز رسانی سالانه ی  ویندوز ۱۰ قابلیت های بسیاری را به دست آورد ، قابلیت هایی مانند پشتیبانی از افزونه ها ، پشتیبانی از نوتیفیکیشن و سواپ نویگیشن .

اما به نظر میرسد این نسخه ی تازه از مروگر مایکروسافت هم نتوانسته است روند کاهش سهم مایکروسافت از کاربران اینترنت را متوقف کند تا آنجا که  بر پایه ی آمار های موسسه ی Net Applications سهم کلی مروگر های ای شرکت شامل اینترنت اکسپلورر و اج  در ماه آگوست مجموعا ۲٫۱۵ درصد کاهش یافته و در پایان ماه سهم ۳۲٫۵۴ درصدی از کاربران را به خود اختصاص داده اند .

این چهارمین ماه در شش ماه گذشته است که این دو مروگر مجموعا با بیش از ۲ درصد افت کاربر رو به رو میشوند ، روندی که در ۱۱ سال گذشته بی سابقه بوده است .

اینترنت اکسپلورر در شش ماه گذشته بیش از ۱۲ درصد از سهم خود از کاربران اینترنت را از دست داده است و از ابتدای سال میلادی جاری تا کنون این عدد به بیش از ۱۶ درصد می رسد .

کاهش سهم مرورگر مایکروسافت

مرورگر گوگل کروم همچنان بیشترین نفع را از وضعیت به وجود آمده به دست آورده و با افزایش ۳٫۰۲ درصدی سهم ۵۳٫۹۷ % از کاربران را از آن خود کرده است . حتی پس از آنکه مایکروسافت تصمیم گرفت پشتیبانی نسخه های قدیمی تر از IE11 را خاتمه دهد و انتخاب بین ارتقا به آخرین نسخه و یا مهاجرت به Edge را در اختیار کاربران قرار داد  باز هم با این کاهش غیر منتظره مواجه شدند .

کاهش سهم مرورگر مایکروسافت

فایرفاکس موزیلا اما نتوانست از بحران به وجود آمده برای مایکروسافت آنگونه که گوگل از آن بهره مند شد سود ببرد و با کاهش ۰٫۴ الی ۷٫۶۹ درصدی از ابتداری سال میلادی یک سوم از کاربران خود را از دست داد . پیشبینی می شود در صورت ادامه ی روند فعلی سهم فایرفاکس از کاربران اینترنت تا حدود ماه مارس ۲۰۱۷  به کمتر از ۵ درصد سقوط کند ، سهم مایکروسافت تا پایان سال به ۲۵ درصد کاهش یافته و کروم تا پایان سال با افزایش سهم خود به ۶۶ درصد ، دو سوم کل کاربران اینترنت را به خود اختصاص دهد .

منبع :

Microsoft’s browser share continues its steep decline for month of August

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم