9 دلیل اینکه چرا من از Microsoft Edge استفاده نمی کنم و 1 دلیل که چرا استفاده می کنم ؟

فهرست مطالب
1. 9 دلیل اینکه چرا من از Microsoft Edge استفاده نمی کنم و 1 دلیل که چرا استفاده می کنم ؟
edge

9 دلیل اینکه چرا من از Microsoft Edge استفاده نمی کنم و 1  دلیل که چرا استفاده می کنم ؟

Microsoft Edge مرورگری است که برای ویندور 10 طراحی شده است.

استفاده از آن آسان است، علاوه بر این که کاربر می تواند در صورت تمایل فایرفاکس و یا کروم را دانلود و نصب نماید. این مرورگر سریع بوده و اکثر سایت ها را می توانید به راحتی با آن باز کنید ولی اگر عمیق تر نگاه کنید و یا آن را با سایر مرورگرها مقایسه کنید، می بینید که Microsoft Edge فاقد ویژگی هایی است که اکثر کاربران اینترنت آن را ضروری می دانند. مایکروسافت می خواهد ویژگی های جدیدی را نیز بدان اضافه کند ازجمله : پاک کردن اطلاعات مرور گر در هنگام خروج به صورت اتومات.

به دلایل زیر شما در استفاده از  Microsoft Edge   احساس راحتی نمی کنید :

  1. بدون پشتیبانی توسعه یافته : درست است که Microsoft Edge  در نهایت توسعه پیدا می کند ولی تکنولوژی آن فعلا کافی و مناسب نیست. پس از ارائه و عرضه ویندوز 10 تنها چند حرکت کوچک برای توسعه Microsoft Edge  انجام شده است.

  1. امکان سفارشی سازی رابط کابری آسان نیست : کاربران در مرورگری مانند فایرفاکس به راحتی می توانند عناصری را حذف و یا اضافه کنند. در حالی که edge محدودیت هایی برای ایجاد نوار ابزار متناسب با علاقه کاربر دارد. هیچ گزینه ای برای حذف آیکون ها در این مرورگر وجود ندارد و هیچ ویژگی پیشرفته ای هم ندارد که به شما اجازه دهد تا بتوانید عناصر ذلخواه خود را به مرور گر اضافه کرده و یا تغییر رنگ دهید. می توان گفت که شعار edge این است : آنچه می بینید همان چیزی است که می توانید.

  1. اضافه کردن موتورهای جستجو و سوئیچ کردن بین آنها کار دشواری است :edge از bing به عنوان موتور جستجوی پیش فرض استفاده می کند و هیچ گزینه آشکاری وجود ندارد که شما بتوانید موتور جستجوی دیگری را به آن اضافه کنید.

  1. از دست دادن Address Bar : هنگامی که شما یک tab جدید در edge باز می کنید Address Bar ازUI مرورگر شما حذف خواهد شد.

  1. اگر شما setting را از منوی بالا انتخاب کنید متوجه خواهید شد که تنظیمات به صورت منوی fly-out در Microsoft Edge    به نمایش درخواهد آمد و این امر باعث میشود که شما نتوانید یک نمای کلی از آنچه در دسترس است داشته باشید.

  1. عدم نمایش پروتکل ها در آدرس بار : در Microsoft Edge    پروتکل مورد استفاده برای اتصال به سایت فعال نشان داده نمی شود. تنها شاخصی که به شما می دهد این است که شما به یک سایت امن متصل شده اید.

  1. امکان مدیریت history و favorites در منوی fly-out وجود دارد ولی امکان جستجو در آنها نه : اگر شما نیاز به مشاهده history  و یا favorites خود داشته باشید به خوبی می توانید آنها را مشاهده نمایید البته باید توجه داشته باشید که عرض صفحه محدود است و هیچ گزینه ای برای نمایش داده ها بر روی یک صفحه با استفاده از عرض کامل پنجره مرورگر وجود نداردو علاوه بر آن امکان جستجو هم وجود ندارد.

  1. جستجو با کلیک راست کردن تنها با موتور جستجوی پیش فرض bing : هنگامی که شما textرا در Microsoft Edge    انتخاب و بر روی آن راست کلیک می کنید می توانید از آپشن جستجو استفاده کنید. البته تنها با موتور جستجوی bing. و شما انتخاب دیگری ندارید حتی اگر موتور جستجوی Microsoft Edge    را تغییر داده باشید.

  1. کاربران می توانند در فایرفاکس از چندین پروفایل کاربر استفاده نمایند. یکی برای کار، یکی برای مرور وب و دیگری برای فعالیت های امن مانند بانکداری آنلاین . این پروفایل ها هر کدام بسته به فعالیت متفاوت هستند. می توان با پسوندهای مختلفی که برای آنها انتخاب می شود کار را از سایر فعالیت ها جدا نمود. در حالی که Microsoft Edge از چندین پروفایل پشتیبانی نمی کند و شما تنها می توانید از یک پروفایل برای سایر فعالیت های خود استفاده نمایید.

چرا من از Microsoft Edge  استفاده می کنم ؟

Microsoft Edge  از رزولوشن های بالای 1080p پشتیبانی می کند در حالی که فایرفاکس و کروم محدودیت دارند و تنها تا 720p  را پشتیبانی می کنند.

 به همین دلیل من برای تماشای Netflix از Microsoft Edge استفاده می کنم. شما می توانید این امر را بررسی کنید با استفاده از شورت کد Ctrl-Shift-Alt-S هنگامی که ویدیو در حال play شدن است. تمامی اطلاعاتی را که از bitrates صوتی و تصویری پشتیبانی می کند را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم