آموزش نصب و راه اندازی آفیس بر روی انواع سیستم ها

yas 1401/12/11
محصولات مایکروسافت آفیس

یکی از قدیمی‌ترین و ضروری ترین نرم افزارهای موجود بر روی هر سیستم، محصول مایکروسافت، یعنی آفیس است. آفیس از جمله نرم افزارهایی است که معمولاً بلافاصله پس از نصب ویندوز روی سیستم خود راه اندازی می‌کنید. در این مطلب از بنیان سافت قصد داریم آموزش نصب و راه اندازی آفیس را برای شما تشریح کنیم. ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

محصولات اورجینال آفیس

برای اینکه بیشترین بازدهی را از محصولات آفیس دریافت کنید، پیشنهاد می‌کنیم که نسخه اورجینال این نرم افزار را استفاده کنید. نسخه‌های کرک شده این نرم افزار به سادگی قابل دانلود هستند. با این وجود، چند مشکل عمده در استفاده از این محصولات وجود دارد.

اول اینکه تمام قابلیت‌های نرم افزار را نمی‌توانید استفاده کنید. دوم اینکه نرم افزارهای کرک شده ممکن است حاوی بدافزار بوده و سیستم شما را آلوده کنند. در نهایت اینکه به لحاظ اخلاقی کار درستی نیست. نرم افزاری که ماه‌ها یا سال‌ها برای تولید نسخه‌های جدید آن زحمت کشیده می‌شود، بهتر است خریداری شود. با خرید محصولات اورجینال، هم از شرکت سازنده محصول حمایت خواهید کرد و هم به لحاظ قانونی و اخلاقی کار درست را انجام داده اید.

02

آموزش نصب و راه اندازی آفیس بر روی ویندوز

در این بخش قصد داریم آموزش نصب و راه اندازی آفیس بر روی ویندوز را برای شما تشریح کنیم. برای این کار ابتدا باید جهت خرید لایسنس آفیس اقدام کنید. اما قبل از آن نیز باید تمام محصولات غیر قانونی آفیس را از سیستم خود پاک کنید.

خرید لایسنس مایکروسافت قانونی

لایسنس آفیس را می‌توانید از منوی اصلی سایت و بخش لایسنس آفیس خریداری کنید. محصول مورد نظر خود را از میان محصولات این صفحه انتخاب کرده و لایسنس خود را تهیه کنید.

ورود به اکانت مایکروسافت

مرحله بعد رفتن به وبسایت مایکروسافت جهت دانلود و خرید قانونی محصول است. از طریق این آدرس به وبسایت مایکروسافت مراجعه کنید. برای این کار نیاز به یک اکانت مایکروسافت دارید. در صورتی که اکانت شما از قبل وجود دارد، با ورود اطلاعات به اکانت خود وارد شوید. در غیر این صورت با ساخت یک اکانت جدید، به خیل عظیم مشتریان قانونی این شرکت بپیوندید.

تنظیمات اولیه و دانلود محصول آفیس

سپس وارد مرحله دوم خواهید شد که لایسنس قانونی و اورجینالی را که خریداری کرده اید از شما درخواست می‌کند. لایسنس دریافتی از شرکت بنیان سافت را در این قسمت وارد کنید.

اکنون از شما می‌خواهد که کشور یا منطقه جغرافیایی خود را وارد کنید. در بخش (Country or Region) گزینه ایالات متحده آمریکا (United States) را انتخاب کنید. زبان را نیز روی انگلیسی (Language) تنظیم کنید.

در این بخش، دانلود نسخه اورجینال محصول بر روی سیستم شما شروع می‌شود. مدت زمان این دانلود به سرعت اینترنت شما بستگی خواهد داشت. بدین ترتیب آخرین نسخه آفیس به سادگی روی سیستم شما دانلود می‌شود. این محصول برای همیشه روی سیستم شما قابل استفاده است و لایسنس شما هیچ گاه منقضی نخواهد شد.

آموزش نصب و راه اندازی آفیس

اکنون نوبت به نصب و راه اندازی محصول رسیده است. کافی است روی فایل دانلود شده کلیک کنید تا فرآیند نصب روی سیستم شما شروع شود. پس از اینکه محصول روی سیستم شما نصب شد، یکی از محصولات را (برای مثال ورد) باز کنید.

متن جایگزین: آموزش نصب و راه اندازی آفیس

از منوی فایل (File) گزینه اکانت (Account) را انتخاب کنید. با وارد شدن به اکانتی که محصول را با آن دانلود کرده اید، لایسنس آفیس برای شما فعال می‌شود. در صورتی که این اتفاق نیفتاد، کافی است لایسنس را در همین قسمت (Enter your product key) وارد کنید.

آموزش نصب و راه اندازی آفیس بر روی لپ تاپ

شما برای خرید محصولات آفیس 2 راهکار دارید. اول اینکه محصولات مادام العمر آفیس را خریدای کنید. این محصولات آفیس 2019 و 2021 هستند. راهکار دیگر شما، خرید آفیس ۳۶۵ است که به شما حق استفاده از محصولات آفیس به مدت یک سال را می‌دهد.

تفاوت اصلی این دو نسخه در این است که آفیس 365 همواره جدیدترین آپدیت‌های محصولات آفیس را در اختیار شما قرار می‌دهد. از طرف دیگر، محصولات مادام العمر تنها همان نسخه ای هستند که شما تهیه کرده اید و نمی‌توانید به نسخه‌های جدید محصول دسترسی داشته باشید.

هزینه آفیس 365 را باید سالانه پرداخت کنید اما هزینه محصولات مادام العمر را تنها یک بار پرداخت خواهید کرد. بنابراین جهت نصب محصولات آفیس بر روی لپ تاپ خود نیز کافی است آموزش نصب و راه اندازی آفیس بر روی ویندوز را دنبال کنید.

03

آموزش نصب و راه اندازی آفیس بر روی ویندوز ۱۰

آموزش نصب و راه اندازی آفیس بر روی ویندوز 10 مانند سایر ویندوزهاست. با این تفاوت که برخی از نسخه‌های آفیس را نمی‌توان بر روی نسخه قدیمی ویندوز نصب کرد. در ادامه حداقل‌های مورد نیاز برای نصب انواع آفیس را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

سیستم مورد نیاز برای نصب آفیس 2019

 • سیستم عامل: ویندوز 10 سرور 2019 به بالا
 • حافظه: حداقل 2 گیگابایت برای نسخه 32 بیت و 4 گیگابایت برای نسخه 64 بیت
 • پردازنده: حداقل 1.6 گیگاهرتزی
 • فضای هارد: حداقل 4 گیگابایت
 • گرافیک: حداقل DirectX9
 • رزلوشن تصویر: حداقل 768*1280

سیستم مورد نیاز برای نصب آفیس 2021

 • سیستم عامل: ویندوز 10 سرور 2019 به بالا
 • حافظه: حداقل 4 گیگابایت
 • پردازنده: حداقل 1.1 گیگاهرتزی
 • فضای هارد: حداقل 4 گیگابایت
 • گرافیک: حداقل (DirectX9)
 • رزلوشن تصویر: حداقل 768*1280

سیستم مورد نیاز برای نصب آفیس 365

 • سیستم عامل: ویندوز 8 به بالا – اپلیکیشن آفیس نسخه موبایل
 • حافظه: حداقل 1 گیگابایت
 • پردازنده: حداقل 1 گیگاهرتزی
 • فضای هارد: حداقل 4 گیگابایت
 • گرافیک: حداقل (DirectX9)
 • رزلوشن تصویر: حداقل 768*1280

آموزش نصب و راه اندازی آفیس بر روی ویندوز ۱۱

آموزش نصب و راه اندازی آفیس بر روی ویندوز 11 دقیقاً همانند ویندوز 10 است. دقت کنید که آفیس 2021 عملکرد بهتری روی ویندوز 11 دارد. در صورتی که سیستم شما حداقل‌های لازم برای نصب ویندوز 11 را دارد، پیشنهاد می‌کنیم حتماً جهت نصب این نسخه از ویندوز اقدام کنید.

آموزش نصب و راه اندازی آفیس ۲۰۱۹

مراحل خرید آفیس ۲۰۱۹ دقیقاً به همان شکلی است که در ابتدای این مقاله توضیح دادیم. فقط دقت کنید که هنگام خرید لایسنس، باید لایسنس نسخه 2019 را خریداری کنید. هنگام دانلود نیز همین نسخه از آفیس را روی سیستم خود دانلود کنید.

04

آموزش نصب و راه اندازی آفیس ۲۰۲۱

جهت خرید آفیس ۲۰۲۱ نیز کافی است لایسنس آن را از بخش مربوطه خریداری کنید. پس از آن نیز مراحل دانلود و نصب این محصول مشابه آنچه که توضیح داده شد، خواهد بود.

نتیجه گیری

نصب و راه اندازی آفیس اورجینال روی سیستم شما چند مزیت به دنبال خواهد داشت:

 • سیستم شما از بدافزارها و ویروس‌ها در امان خواهد بود.
 • بسته شدن و هنگ کردن‌های ناگهانی نرم افزار را هیچگاه تجربه نخواهید کرد.
 • فایل‌های شما در امنیت کامل قرار دارند.
 • به روز رسانی‌های محصولات آفیس را از دست نخواهید داد.
 • به لحاظ اخلاقی خیال شما آسوده خواهد بود.

پرسش‌های پرتکرار

آیا می‌توان نسخه اورجینال آفیس را در ایران خریداری کرد؟

مجموعه بنیان سافت این امکان را فراهم کرده که با خیال راحت محصولات اورجینال مایکروسافت را خریداری کنید.

آیا آفیس 2019 با آفیس 2021 تفاوت دارد؟

بله! برخی امکانات جدید به نسخه 2021 آفیس افزوده شده است

تفاوت آفیس 2019 یا 2021 با آفیس 365 چیست؟

آفیس 2019 و 2021 نسخه‌های مادام العمر این محصول هستند. شما با خرید یکی از این نسخه‌ها، برای همیشه به همان نسخه دسترسی خواهید داشت. آفیس 365 محصولات به روز شده آفیس را در اختیار شما قرار می‌دهد