آنتی ویروس Eset Mobile Security چه قابلیت هایی دارد؟

ایست موبایل سکیوریتی چه قابلیت هایی دارد

آنتی ویروس ایست موبایل سکیوریتی یکی از راه حل های بسیار مناسب برای مقابله در برابر ویروس ها می باشد که همه چیزهایی که مرتبط با امنیت موبایل می باشد را پوشش می دهد.
ما در این مقاله می خواهیم قابلیت های Eset Mobile Security را بررسی کنیم که Eset Mobile Security چه قابلیت هایی دارد. پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

تنظیمات

تنظیمات پایانی Eset، قدم به قدم شما را راهنمایی می کند. وقتی که برای اولین بار پس از نصب، نرم افزار Eset Mobile Security را باز می کنید، از شما خواسته می شود که زبان اصلی خود را انتخاب کنید. همچنین شما یک جعبه با پیشنهادات ویژه را می توانید ببینید که اگر بخواهید می توانید دریافت کنید. خوشبختانه، این مرحله به طور پیش فرض، بررسی نشده است.

تصویرlanguage-setup در قابلیت های eset mobile security

در مرحله بعد، از شما سؤال می شود که آیا مایلید usage data را به Eset از طریق ESET Live Grid ارسال کنید. به طور معمول، من از این نوع کارها خودداری می کنم اما این گزینه را برای Eset فعال کردم. این گزینه به صورت پیش فرض انتخاب می شود.

تصویر setup1 در قابلیت های eset mobile security

سپس از شما سؤال می شود که آیا می خواهید برنامه های ناخواسته را فعال کنید یا خیر. اگر این ویژگی را فعال کنید، باید برای نصب هرگونه برنامه کاربردی که از نظر Eset خطرناک می باشد، رضایت بدهید.

تصویر setup-2 در قابلیت های eset mobile security

مرحله بعدی در گوشی شما، اسکن اولیه دستگاه شما خواهد بود. اگر از Eset در تبلت، استفاده می کنید، در طول این اسکن، لینک هایی برای راهنمایی (Help)، مراقبت از مشتری (Customer Care) و About را خواهید دید.

راهنمایی ها، اسناد و مستندات بسیاری را برای تمامی ویژگی های eset ارائه می کند.

Customer Care یا همان مراقبت از مشتری فرم لازم را برای شما فراهم می کند تا در مورد هر مسئله ای که ممکن است با آن روبرو شوید فرم را پر کنید و آن را مستقیماً به ایست ارسال کنید. همچنین گزینه Customer Care یک لینک به پایگاه دانش eset ارائه می کند.

گزینه About، اطلاعاتی کلی درباره ایست موبایل سکیوریتی را به شما ارائه می دهند.

حالا که تمام تنظیمات اولیه را تمام کرده اید، می توانید از کار کردن با ایست موبایل سکیوریتی لذت ببرید.

سفارشی سازی (Customization)

سفارشی سازی در زیر منوی طبقه بندی شده ای که 5 گزینه دارد انجام می شود: آنتی ویروس (Antivirus)، ضد سرقت (Anti-Theft)، ضد فیشینگ (Anti-Phishing)، حسابرسی امنیتی (Security Audit)، تنظیمات (Settings). اگر از eset بر روی گوشی خود استفاده می کنید گزینه ششم را نیز مشاهده خواهید کرد: فیلتر اس ام اس و تماس (SMS & Call Filter). به دلیل کوتاه کردن، توضیحات مختصری را برای هر یک از دسته ها ارائه می دهم.

  • آنتی ویروس – در این بخش شما می توانید چندین گزینه مختلف که مربوط به اسکن آنتی ویروس تلفن شما می باشد را سفارشی سازی کنید. برخی از این گزینه ها عبارتند از: سطح اسکن، ثبت اسکن، بروزرسانی پایگاه داده تهدید دستی و موارد دیگر.
  • ضد سرقت – ضد سرقت گزینه هایی را برای چندین سطح مهارکننده سرقت برای دستگاه شما فراهم می کند، از جمله: قفل کردن از راه دور، پاک کردن داده ها از راه دور، شناسایی سیم کارت ناشناخته و گزینه های دیگر.
  • آنتی فیشینگ – ضد فیشینگ گزینه هایی برای محافظت از فعالیت های شما در مرورگر وب را فراهم می کند.
  • حسابرسی امنیتی – حسابرسی امنیتی لیستی از تمام برنامه های تلفن شما است که تهدیدهای احتمالی از سوی مجوزهایی که برنامه ها کسب می کنند را حسابرسی می کند. انواع تهدیدها بسته به نوع مجوزها تقسیم می شوند. اگر برنامه ای در تلفن شما یک تهدید بالقوه در نظر گرفته شود، نوع مجوز به رنگ قرمز برجسته می شود.
  • تنظیمات – لیستی از تنظیمات عمومی برای eset mobile security می باشد.
  • فیلتر SMS و تماس – تنظیمات مسدود کردن پیام های موتاه و تماس از شماره ها یا مخاطب خاص.

همانطور که در بخش های تنظیمات و سفارشی سازی مشاهده می کنید، ایست موبایل سکیوریتی مملو از ویژگی های مختلف می باشد.

IMPRESSIONS

هرچه به زمان پایان بررسی من با eset نزدیک تر می شدیم، یک کلمه به ذهنم بیشتر خطور نمی کرد: ثروت.
بله، ثروت. منظور من از ثروت به معنای مالی آن نیست. من این ثروت را به ویژگی های eset نسبت می دهم.میدانم که قبلاً چندین بار به ویژگی های ایست اشاره کرده ام اما نمی توانم به اندازه کافی وسعت گسترده ای از ایست موبایل سکیوریتی را در مقایسه با رقبای خود داشته باشیم. شما نمی توانید یک برنامه آنتی ویروس دیگری در Play Store پیدا کنید که ویژگی های بسیاری را در نقطه قیمت eset داشته باشد.

تصویر impressions در eset mobile security

من می خواهم بگویم که ESET’s sheer breadth بزرگ ترین قدرت آن است. با این حال، همانطور که گفته می شود، گاهی اوقات بزرگ ترین نقاط قوت ما نیز بزرگ ترین نقاط ضعف ما هستند.

بسیاری از گزینه های eset، می تواند خاموش شود به دلیل اینکه بعضی از کاربران سررشته و نیاز چندانی به تکنولوژی ندارند. ایست منابع مختلفی برای پاسخ به سؤالات و راه حل های مشکلاتی که ممکن است با آنها مواجه شوید ارائه می دهد، اما این گزینه برای برخی از کاربران کافی نمی باشد. به همین دلیل ممکن است پایگاه مصرف کننده ایست بسیار محدود باشد.

با این حال من هنوز هم شما را تشویق می کنم تا eset را امتحان کنید. ممکن است کمی ریسکی به نظر برسد اما زمانی که از آن استفاده کنید خواهید دید که eset ارزشش را دارد زیرا سطح حفاظت بالایی را در دستگاهتان در اختیار شما قرار خواهد داد.

عملکرد (performance)

آنتی ویروس eset mobile security، به طرز شگفت آوری حجم بسیار کمی را در حافظه دستگاه شما اشغال می کند. ایست موبایل سکیوریتی کمتر از 30 مگابایت از فضای گوشی را پر می کند، پس هنگام نصب ایست، فضای دستگاه شما نباید نگرانی زیادی را برای شما ایجاد کند.

تصویر performance در eset mobile security

از لحاظ عملکرد، من با نصب eset هیچ وقت متوجه کاهش و افت عملکرد در هیچکدام از دستگاه های خود نشدم.
برای آزمایش، من سعی کردم از تلفن همراه خود هنگامی که اسکن عمیق (Deep Scan) در پس زمینه در حال انجام است، استفاده کنم. در کل، من علاوه بر اسکن ایست، پنج برنامه باز دیگر در گوشی خود داشتم.من متوجه شدم که این روند اندکی کند شده است، اما در بدترین حالت یک دقیقه بود.
من در تبلت خود، متوجه این افت عملکرد نشدم، اما نمی توانم عوامل آن را در این مقاله جای دهم. هنگامی که ایست موبایل سکیوریتی در تبلت من نصب شد، من اسکن عمیق را اجرایی کردم و قبل از اینکه فرصتی پیدا کنم تا کار دیگری را انجام دهم، این اسکن تمام شد.

رابط کاربری (User Interface)

رابط کاربری Eset، خارق العاده است. رابط کاربری ایست ساده اما جذاب است. با این حال ممکن است رابط کاربری ایست برای کاربران معمولی کمی آزاردهنده به نظر برسد.

من از اینکه eset از دکمه های بزرگ برای تقسیم بندی خود استفاده کرده خوشم می آید و این حالت، رابط کاربری ایست را خاص تر کرده است. با این حال، هر اندازه که این سبک را دوست داشته باشم، کمی فریبنده است. آنچه در صفحه خود مشاهده می کنید مانند مخفی کردن یک هیولا در زیر آن می باشد. من آن را با دیدن زیبایی ظاهری یک اتومبیل لوکس مقایسه می کنم اما بعد از آن موتور را نگاه می کردم و از آنها می خواستم که بدون هیچگونه دانش مکانیکی من، آن را سفارشی سازی کنند.
این برای این سخت است که غرق در eset شوم. من فکر می کنم آنها در سازماندهی کردن تعداد زیادی گزینه های سفارشی سازی در جنین بسته کوچکی، کار بزرگی را انجام داده اند. من واقعاً هیچ پیشنهادی برای پیشرفت رابط کاربری (UI) ایست ندارم. برای آنچه eset هست، شما نمی توانید کار بهتری انجام دهید.

تصویر user-interface در eset mobile security

پیشنهادی که من به eset ارائه می دهم این است که در طی راه اندازی اولیه برنامه، یک فرآیند شخصی سازی خودکار مبتنی بر سؤال را انجام دهند. همانطورکه برای نخستین بار برنامه را تنظیم می کنید، برای پاسخ دادن به کاربر سؤالاتی را مطرح کنید. بر اساس پاسخ هایی که کاربر برای این سؤالات ارائه داده است، برنامه باید به طور خودکار، گزینه ها و ویژگی های خاص را متناسب با نیازهای این کاربر، فعال یا غیرفعال کند.

یک نکته دیگر این است که در تنظیم ویژگی های ضد سرقت eset بسیار مراقب باشید. اگر تصمیم به استفاده از ویژگی های ضد سرقت دارید، لطفاً از گذرواژه های مورد استفاده خود در تنظیمات را به خوبی محافظت کنید.

قیمت

آنتی ویروس eset یک برنامه با کیفیت مرسدس بنز با قیمت Geo Metro را ارائه می دهد. با این حال، برای برخی 14.95 دلار برای دریافت کد لایسنس یک ساله کمی تند است. با این حال باید این نکته را در نظر داشته باشیم که این هزینه برای خرید ایست موبایل سکیوریتی چه چیزی را برای شما به همراه می آورد. شما با استفاده از ایست موبایل سکیوریتی می توانید از قابلیت هایی مانند محافظت در برابر سرقت، محافظت از فیشینگ، حسابرسی برنامه ها و فیلتر SMS و تماس بهره ببرید.

نسخه رایگان eset، از محافظت بالایی برخوردار می باشد اما اگر برای انجام امور خود، دائماً در حال استفاده از اینترنت و تلفن همراه خود هستید حتما نسخه پولی آن را تهیه کنید و لایسنس آن را تهیه کنید.

نکته آخر

آنتی ویروس ESET Mobile Security، فوق العاده است. من در مورد خوب و بد آن بسیار بحث کرده ام. حتی با وجود برخی بدی های جزئی که داشته است من هنوز از Eset، طرفداری می کنم. ایست موبایل سکیوریتی یک نرم افزار بسیار عالی برای امنیت موبایل است که بهترین راه حل ها را برای کاربران و راه حل برتر برای مشکلات ویروسی را برای همه افراد دیگر در نسخه های رایگان آن فراهم می کند.

کمپانی Eset در امنیت فناوری اطلاعات (IT security)، سابقه خوب خود را به اثبات رسانده است. من قبلاً از ESET NOD32 نیز استفاده کرده ام و این محصول نیز یک محصول بسیار با کیفیت می باشد.
Eset برندی است که می توانید به راحتی به آن اعتماد کنید.

برای اطمینان از مناسب ترین قیمت ها و پشتیبانی پاسخگو، آنتی ویروس ایست موبایل سکیوریتی را از وب سایت بنیان سافت خریداری نمایید.


اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با دیگران به اشتراک بگذارید.

منبع: androidguys

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم