(idm) چیست و چه کاربردهایی دارد؟

yas 1401/12/21
کاربردهای اینترنت دانلود منیجر

(idm) چیست و چه کاربردی دارد؟ این سؤالی است که بسیاری افراد در زمان شنیدن نام این نرم افزار با آن مواجه می‌شوند. باید بدانید که بسیاری افراد در زمان دانلود فایل‌های مختلف از اینترنت به دلایل متفاوت مانند قطع و وصل شدن اینترنت، نیاز به سپری شدن زمان زیاد برای دریافت فایل‌های حجیم و بسیاری موارد دیگر با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

اما برای برطرف کردن این مشکل یک راه حل ساده و بسیار مناسب وجود دارد و آن هم استفاده از نرم افزار (idm) است. شاید برخی افراد به درستی ندانند که (idm) چیست. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا این نرم افزار را معرفی کنیم و در خصوص دانلود و نصب آن نکاتی را بیان کنیم.

idm چیست و چه کاربردیی دارد؟.docx...ویرایش نهایی 3

اینترنت دانلود منیجر چیست؟

در پاسخ به سؤال (idm) چیست باید بگوییم که برنامه اینترنت دانلود منیجر (Internet Download manager) که به صورت اختصاری به آن (idm) گفته می‌شود، یک نرم افزار کاربردی و جذاب برای مدیریت فایل‌های دانلودی است.

با استفاده از این نرم افزار می‌توانید فایل‌های خود را با سرعت بیشتری دانلود کنید، در صورت نیاز در وسط کار، دانلود را متوقف کنید و دوباره در زمان مناسب آن را ادامه دهید، در صورت قطع اینترنت پس از وصل مجدد آن، دانلود فایل را از همان جایی که اینترنت قطع شده ادامه دهید و بسیاری از کارهای مشابه دیگر را به راحتی انجام دهید.

نصب اینترنت دانلود منیجر

پس از این که به سؤال (idm) چیست، پاسخ دادیم، زمان آن رسیده تا شیوه نصب این برنامه را نیز با هم بررسی کنیم. نصب این برنامه بسیار ساده است. برای این کار تنها لازم است که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. نرم افزار (idm) را از سایت‌های رسمی آن دانلود کنید و سپس آن را از فایل زیپ خارج کنید.
 2. در فولدر حاصل از خارج کردن برنامه از حالت زیپ فایلی با نام (idm.exe) یا (setup.exe) وجود دارد که باید آن را اجرا کنید.
 3. در این زمان پنجره‌ ای برای شما باز می‌شود که در آن باید گزینه (next) را انتخاب کنید.
 4. در مرحله بعد قوانین این نرم افزار وجود دارد که باید آن‌ها را با انتخاب تیک گزینه (I accept the terms in the license agreement) بپذیرید. با زدن این تیک، گزینه (next) برای شما فعال خواهد شد.
 5. در مرحله بعد محل نصب نرم افزار را در صورت تمایل می‌توانید تغییر دهید و مجدداً گزینه (next) را انتخاب کنید تا وارد مرحله بعدی شوید. در این مرحله نیز گزینه (next) را انتخاب کنید تا برنامه روی کامپیوتر یا لپ تاپ شما نصب شود.
 6. پس از مدتی این برنامه نصب خواهد شد و با انتخاب گزینه (finish) مراحل نصب به پایان خواهد رسید.
idm چیست و چه کاربردیی دارد؟.docx...ویرایش نهایی 2

چگونه (idm) را فعال کنیم؟

برای فعال کردن اینترنت دانلود منیجر شما نیاز به خرید لایسنس (IDM) خواهید داشت. برای این کار می‌توانید از مجموعه‌های معتبر داخلی مانند بنیان سافت استفاده کنید تا لایسنس اورجینال این برنامه را با هزینه ای مناسب دریافت و از نسخه اصلی آن استفاده کنید.

پس از این که برنامه را نصب کردید، آن را باز کنید. با انجام این کار صفحه‌ ای برای شما باز خواهد شد که باید در آن نام، نام خانوادگی، ایمیل و سریال لایسنس را وارد کنید. با انجام این کار اینترنت دانلود منیجر شما فعال خواهد شد و به راحتی می‌توانید از آن برای مدیریت دانلودهای خود استفاده کنید.

مزایای (idm) برای کامپیوتر

استفاده از برنامه (idm) برای افراد مزایای بسیاری به همراه دارد. از مهم ترین مزایای استفاده از این برنامه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • امکان دانلود کامل یک سایت از اینترنت
 • امکان مدیریت فایل‌ها برای دانلود
 • پشتیبانی از چندین زبان متفاوت مانند زبان فارسی
 • دانلود ساده و آسان
 • قابلیت توقف دانلود و ادامه دادن آن
 • قابلیت (Drag and Drop) لینک‌ها در اینترنت دانلود منیجر
 • قابلیت زمان بندی برای دانلود فایل‌ها
 • ایجاد صف دانلود
 • پشتیبانی از تمام مرورگرهای محبوب
 • سرعت بالای دانلود فایل‌ها

جمع بندی

نصب برنامه اینترنت دانلود منیجر (idm) بسیار آسان است و افراد تنها با چند کلیک ساده می‌توانند این نرم افزار را روی کامیپوتر و لپ تاپ خود نصب کنند. برای فعال کردن برنامه (idm) باید لایسنس این برنامه را از فروشگاه‌های معتبری مانند بنیان سافت خریداری کنید. ایجاد صف دانلود، توقف و ادامه دانلود، افزایش سرعت دریافت فایل، سازگاری با مرورگرهای محبوب و پشتیبانی از زبان فارسی را باید از مهم ترین ویژگی‌های (idm) دانست.

پرسش‌های پرتکرار

نرم افزا (idm) چیست؟

نرم افزار اینترنت دانلود منیجر را باید یک برنامه قدرتمند برای مدیریت دانلود دانست.

مزایای استفاده از (idm) چیست؟

-ایجاد صف دانلود، توقف و ادامه دانلود، افزایش سرعت دریافت فایل، سازگاری با مرورگرهای محبوب و پشتیبانی از زبان فارسی را باید از مهم ترین مزایای (idm) دانست.

چگونه می‌توان (idm) را فعال کرد؟

برای فعال کردن (idm) باید لایسنس این برنامه را از فروشگاه‌های معتبری مانند بنیان سافت خریداری کنید.