منو

Microsoft Windows Server 2022

Microsoft Windows Server 2022

هر آنچه در آینده هست باشید!

1 l3AI3pQOOG4dRX yDu7vTA

چرا خرید Windows Server از بنیان

Ellipse 111111

ضمانت اورجینال بودن لایسنس

Ellipse 2eee

پشتیبانی همراه، مسلط و پاسخگو به صورت 7/24

Ellipse 4

سرعت در تحویل محصول

Ellipse333

قیمت مناسب

Microsoft Windows Server 2022

ویندوز سرور 2022 در دو نسخه‌ی متفاوت برای کاربران ارائه شده است تا کاربران بسته به نوع نیاز خود نسبت به خرید ویندوز سرور 2022 اورجینال اقدام کنند.

بهترین و جامع‌ترین نسخه، ویندوز سرور 2022 دیتا سنتر (Windows Server 2022 Datacenter) است. نسخه دیگر ویندوز سرور 2022 استاندارد (Windows Server 2022 Standard) است.

در ادامه توضیحات کوتاهی را درباره هر یک از نسخه‌ها و قابلیت‌های آن‌ها ارائه می‌کنیم و در انتهای صفحه جدول مقایسه نسخه‌های ویندوز سرور 2022 را برایتان آماده کرده‌ایم تا شما عزیزان با اطلاعات کامل نسبت به خرید ویندوز سرور 2022 اورجینال مورد نیاز خود اقدام نمایید.

سیستم عامل Windows Server

مایکروسافت ویندوز سرور 2022

سیستم عامل Windows Server

مایکروسافت ویندوز سرور 2022

مدیریت خودکار سیستم ها

با خرید ویندوز سرور 2022 و استفاده از Power Shell 5.1 سیستم ها را به صورت خودکار مدیریت کنید.

حداکثر امنیت!

ویندوز سرور 2022 با قابلیت های رمز گذاری حداکثر امنیت را فراهم می‌کند.

hybrid cloud
با خرید ویندوز سرور 2022 از قابلیت hybrid cloud مایکروسافت استفاده کنید.
ایمن استخراج کنید

ویندوز سرور دارای قابلیت جدید برای امنیت رمز ارز های استخراج شده است.

معرفی محصولات ویندوز سرور 2022

این نسخه کاملترین نسخه ویندوز سرور است و علاوه بر پشتیبانی از 16 هسته فیزیکی قابلیت مجازی سازی تعداد نامحدود ماشین مجازی (virtual machine) را دارد. در صورت تهیه نخسه Windows Server 2022 Datacenter: Azure Edition می‌توانید ماشین‌های مجازی خود را همواره به روز نگه دارید وضمن استفاده از امکانات ابری (cloud) زمان خارج از سرویس ویندوز را به حداقل برسانید.

این نسخه مناسب شرکت‌های متوسط و بزرگ است که نیاز به مجازی سازی زیادی دارند.

از مهمترین ویژگی‌های آن می‌توان به : Host Guardian Hyper-V Support ،Network Controller، Storage Spaces Direct، Software-defined Networking (SDN) ،امنیت بالا، HTTP/3 ، Hyper V، Hybrid cloud، رمز گذاری SMB Direct اشاره کرد.

این نسخه علاوه بر پشتیبانی از 16 هسته فیزیکی قابلیت مجازی سازی 2 عدد ماشین مجازی (virtual machine) بدون ابزار جانبی را دارد.

این نسخه مناسب شرکت‌های متوسط و بزرگ است.

از مهمترین ویژگی‌های آن می‌توان به : امنیت بالا، Hyper V، Hybrid cloud، رمز گذاری SMB Direct، هیبرید Azur و… اشاره کرد.

SMB Direct در ویندوز سرور

Data-center

Windows Server دارای قابلیتی به نام SMB Direct است که از آداپتورهای شبکه‌ای که قابلیت دسترسی به حافظه مستقیم از راه دور (RDMA) را دارند پشتیبانی می‌کند. آداپتورهای شبکه ای که دارای RDMA هستند می‌توانند در حالی که از CPU بسیار کمی استفاده می‌‌کنند با سرعت کامل با تاخیر بسیار کم کار کنند.

Hyper-V Server در ویندوز سرور

Hyper-V Server یک راه حل مجازی سازی ساده و قابل اعتماد برای کمک به سازمان‌ها برای بهبود استفاده از سرور و کاهش هزینه‌ها ارائه می‌دهد. با خرید ویندوز سرور 2022 اورجینال می‌توانید از جدیدترین نسخه Hyper-V Server استفاده کنید.

ویژگی SMB over QUIC

SMB over QUIC پروتکل SMB 3.1.1 را در Windows Server 2022 Datacenter: Azure Edition به روز می‌کند و از کلاینت های ویندوز برای استفاده از پروتکل QUIC به جای TCP پشتیبانی می‌کند. با استفاده از SMB از طریق QUIC همراه با TLS 1.3، کاربران و برنامه‌ها می‌توانند به طور ایمن و قابل اعتماد به داده‌های سرورهای فایل Edge که در Azure اجرا می‌شوند، دسترسی داشته باشند. کاربران تلفن همراه و دورکار دیگر برای دسترسی به سرورهای فایل خود از طریق SMB در هنگام استفاده از ویندوز نیازی به VPN ندارند.

بازیابی اطلاعات Windows Server 2022

ویندوز سرور 2022 دارای قابلیت Storage Replica است که به کمک آن می‌توان گره‌ها و کلاستر‌ها را به صورت بسیار با کیفیت تر و سریعتر بازیابی کرد.

امنیت ویندوز سرور 2022

امینت ویندوز سرور

قابلیت‌های امنیتی جدید در Windows Server 2022 سایر قابلیت‌های امنیتی ویندوز سرور را در مناطق مختلف ترکیب می‌کند تا محافظت عمیق در برابر تهدیدات پیشرفته ارائه دهد. امنیت چند لایه پیشرفته در Windows Server 2022 حفاظت جامعی را که سرورها امروزه به آن نیاز دارند، فراهم می‌کند.

00000000000000012501 1 e1704216584346

Virtualization-based security (VBS) در ویندوز سرور 2022

سرورهای هسته امن از امنیت مبتنی بر مجازی سازی (VBS) و یکپارچگی کد مبتنی بر Hypervisor (HVCI) پشتیبانی می‌کنند. VBS از ویژگی‌های مجازی‌سازی سخت‌افزاری برای ایجاد و جداسازی یک ناحیه امن از حافظه از سیستم‌عامل معمولی استفاده می‌کند و در برابر یک کلاس کامل از آسیب‌پذیری‌های مورد استفاده در حملات استخراج ارزهای دیجیتال محافظت می‌کند. VBS همچنین امکان استفاده از Credential Guard را فراهم می‌کند، جایی که اطلاعات کاربری و اسرار در یک محفظه مجازی ذخیره می‌شود که سیستم عامل نمی‌تواند مستقیماً به آن دسترسی داشته باشد.

HVCI از VBS برای تقویت قابل توجهی در اجرای سیاست یکپارچگی کد استفاده می‌کند، از جمله یکپارچگی حالت هسته که تمام درایورهای حالت هسته و باینری‌ها را قبل از شروع به کار در یک محیط مجازی بررسی می‌کند و از بارگذاری درایورهای بدون امضا یا فایل های سیستم در حافظه سیستم جلوگیری می‌کند.

Windows Admin Center ویندوز سرور 2022

علاوه بر بهبود پلت فرم، Windows Admin Center به روز رسانی شده است تا کانتینری کردن برنامه‌های NET را آسان کند. هنگامی که برنامه در یک کانتینر قرار گرفت، می‌توانید آن را در رجیستری کانتینر Azure میزبانی کنید تا سپس آن را در سایر سرویس های Azure، از جمله سرویس Azure Kubernetes مستقر کنید.

MSDTC و MSMQ در ویندوز سرور

می‌توانید برنامه‌های وابسته به Azure Active Directory را با حساب‌های سرویس‌های مدیریت شده گروهی (gMSA) و بدون پیوستن دامنه به میزبان کانتینر اجرا کنید، مایکروسافت از کنترل تراکنش توزیع‌شده مایکروسافت (MSDTC) و صف پیام‌های مایکروسافت (MSMQ) پشتیبانی می‌کنند.

راه اندازی سریع تر

در ویندوز سرور 2022 شاهد سازگاری برنامه‌ها‌ و Windows Container experience با Kubernetes هستیم. این سازگاری باعث کاهش اندازه تصویر ویندوز تا 40 درصد می‌شود در نتیجه زمان راه اندازی سیستم 30 درصد کاهش می‌یابد.

تغیرات پلتفرم برنامه‌ها در ویندوز سرور 2022

ارتقا پلتفرم UDP 

UDP به دلیل محبوبیت روزافزون پروتکل‌‌های پخش و بازی RTP و سفارشی (UDP) به یک پروتکل بسیار محبوب تبدیل می‌شود که ترافیک شبکه را بیشتر و بیشتر می‌کند. پروتکل QUIC که بر روی UDP ساخته شده است، عملکرد UDP را به سطحی همتراز با TCP می‌رساند. به طور قابل توجهی، Windows Server 2022 شامل UDP Segmentation Offload (USO) است. USO بیشتر کار مورد نیاز برای ارسال بسته های UDP از CPU را به سخت افزار تخصصی آداپتور شبکه منتقل می‌کند. تحسین برانگیز USO، UDP Receive Side Coalescing (UDP RSC) است که بسته‌ها را با هم ترکیب می‌کند و استفاده از CPU را برای پردازش UDP کاهش می‌دهد. علاوه بر این، مایکروسافت پیشرفت‌های زیادی در ارسال و دریافت داده های UDP کرده است. ویندوز سرور 2022 دارای این قابلیت جدید است.

قابلیت Azure hybrid capabilities

می‌توانید کارایی و چابکی خود را با قابلیت‌های ترکیبی داخلی در Windows Server 2022 افزایش دهید که به شما امکان می‌دهد تا مراکز داده خود را آسان‌تر از همیشه به Azure گسترش دهید.

حداقل سیستم مورد نیاز ویندوز سرور 2022

پردازنده: 1.4 گیگاهرتز یا سریعتر . پشتیبانی از NX ، DEP ،CMPXCHG16b،LAHF/SAHF، PrefetchW و EPT or NPT . سازگاری با سیستم 64 بیتی

رم: 512 مگابایت (2 گیگابایت برای سرور با گزینه نصب Desktop Experience)نوع ECC (کد تصحیح خطا) یا فناوری مشابه، برای استقرار میزبان فیزیکی

فضای خالی هارد دیسک: حداقل 32 گیگابایت فضای خالی (رایانه هایی که ویندوز سرور را اجرا می‌کنند باید دارای آداپتور ذخیره سازی مطابق با مشخصات معماری PCI Express باشند. دستگاه‌های ذخیره سازی دائمی روی سرورهایی که به عنوان درایوهای دیسک سخت طبقه بندی می‌شوند نباید PATA باشند.)

الزامات آداپتور شبکه: آداپتور اترنت با توان حداقل 1 گیگابیت در ثانیه و مطابق با مشخصات معماری PCI Express.( آداپتور شبکه‌ای که از اشکال زدایی شبکه (KDNet) پشتیبانی می‌کند مفید است، اما حداقل نیاز نیست. یک آداپتور شبکه که از محیط اجرای پیش از راه‌اندازی (PXE) پشتیبانی می‌کند مفید است، اما حداقل نیاز نیست.)

سایر نیاز‌ها: موارد زیر فقط برای ویژگی های خاصی مورد نیاز است:سیستم و سیستم عامل مبتنی بر UEFI 2.3.1c که از بوت امن پشتیبانی می‌کندماژول پلتفرم مورد اعتماددستگاه گرافیکی و مانیتور با قابلیت Super VGA (1024 x 768) یا وضوح بالاترصفحه کلید و ماوس مایکروسافت (یا سایر دستگاه‌های اشاره‌‌گر سازگار)دسترسی به اینترنت.
Group 407

سوالات متداول

مهمترین تفاوت نسخه های Windows Server 2022 Datacenter و Windows Server 2022 Standard در تعداد قابلیت مجازی سازی لایسنس‌ها بدون ابزار جانبی (third party app-service) است. ویندوز سرور 2022 دیتا سنتر قابلیت مجازی سازی تعداد نامحدود ماشین مجازی را داراست در صورتی که ویندوز سرور 2022 استاندارد قابلیت مجازی سازی 2 عدد ماشین مجازی را داراست.

بله ویندوز‌‌های مایکروسافت مادام العمر هستند اما مدت زمان پشتیبانی و آپدیت آن‌ها تا تاریخ 14 اکتبر 2031 است.

بله و مایکروسافت امنیت اطلاعات، سیستم‌ها، سرور و cloud شما را تضمین می‌کند.

ارتقاء SMB در ویندوز سرور 2022 به کاربر یا برنامه اجازه می‌دهد تا فایل‌ها را هنگام انتقال از طریق شبکه فشرده کند. کاربران دیگر نیازی به فشرده سازی دستی فایل‌ها برای انتقال سریعتر در شبکه های کندتر یا شلوغ تر ندارند.

مخفف Client Access License است. شما باید به تعداد کاربرانی که به صورت همزمان از سرور اطلاعات می‌گیرند CAL خریداری نمایید.

جدول مقایسه نسخه‌های ویندوز سرور 2022

Windows Server 2022 Datacenter Windows Server 2022 Standard Role services قابلیت
Azure Extended Network
Best Practices Analyzer
Containers
Direct Access
Dynamic Memory (in virtualization)
Hot Add/Replace RAM
Hotpatching
Microsoft Management Console
Minimal Server Interface
Network Load Balancing
Windows PowerShell
Server Core installation option
Server Manager
SMB Direct and SMB over RDMA
SMB over QUIC
Software-defined Networking
Storage Migration Service
Storage Replica
Storage Spaces
Storage Spaces Direct
Volume Activation Services
VSS (Volume Shadow Copy Service) integration
Windows Server Update Services
Server license logging
✅ می تواند میزبان یا مهمان باشد ✅ به عنوان مهمان در صورت میزبانی در Datacenter Inherited activation
Work Folders
Based on CALs Based on CALs Maximum number of users
16,777,216 16,777,216 Maximum SMB connections
نامحدود نامحدود Maximum RRAS connections
2,147,483,647 2,147,483,647 Maximum IAS connections
65,535 65,535 Maximum RDS connections
64 64 Maximum number of 64-bitsockets
نامحدود نامحدود Maximum number of cores
48 TB 48 TB Maximum RAM
ماشین های مجازی نامحدود، به علاوه یک میزبان Hyper-V در هر لایسنس 2 ماشین مجازی، به علاوه یک میزبان Hyper-V در هر لایسنس Can be used as virtualization guest
نامحدود نامحدود Windows Server Containers
نامحدود 2 Virtual OSE/Hyper-V isolated Containers
Server can join a domain
Edge network protection/firewall
DirectAccess
✅ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد ✅ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد DLNA codecs and web media streaming
Active Directory Certificate Services
Active Directory Domain Services
Active Directory Federation Services
Active Directory Lightweight Directory Services
Active Directory Rights Management Services
Device Health Attestation
DHCP Server
DNS Server
Fax Server
File Server File and Storage Services
BranchCache for Network Files File and Storage Services
Data Deduplication File and Storage Services
DFS Namespaces File and Storage Services
DFS Replication File and Storage Services
File Server Resource Manager File and Storage Services
File Server VSS Agent Service File and Storage Services
iSCSI Target Server File and Storage Services
iSCSI Target Storage Provider File and Storage Services
Server for NFS File and Storage Services
Work Folders File and Storage Services
Storage Services File and Storage Services
Host Guardian Service
✅ شامل ماشین های مجازی محافظ Hyper-V
Network Controller
✅ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد ✅ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد Network Policy and Access Services
Print and Document Services
Remote Access
Remote Desktop Services
Volume Activation Services
Web Services (IIS)
Windows Deployment Services
Windows Server Update Services
NET Framework 3.5.
NET Framework 4.8.