Microsoft Windows Server 2022
هر آنچه در آینده هست باشید!

ویندوز سرور 2022 | Windows Server 2022

خرید لایسنس ویندوز سرور 2022 اورجینال

ویندوز سرور 2022 در دو نسخه‌ی متفاوت برای کاربران ارائه شده است تا کاربران بسته به نوع نیاز خود نسبت به خرید ویندوز سرور 2022 اورجینال اقدام کنند.

بهترین و جامع‌ترین نسخه، ویندوز سرور 2022 دیتا سنتر (Windows Server 2022 Datacenter) است. نسخه دیگر ویندوز سرور 2022 استاندارد (Windows Server 2022 Standard) است.

در ادامه توضیحات کوتاهی را درباره هر یک از نسخه‌ها و قابلیت‌های آن‌ها ارائه می‌کنیم و در انتهای صفحه جدول مقایسه نسخه‌های ویندوز سرور 2022 را برایتان آماده کرده‌ایم تا شما عزیزان با اطلاعات کامل نسبت به خرید ویندوز سرور 2022 اورجینال مورد نیاز خود اقدام نمایید.

مدیریت خودکار سیستم ها
با خرید ویندوز سرور 2022 و استفاده از Power Shell 5.1 سیستم ها را به صورت خودکار مدیریت کنید
حداکثر امنیت!
ویندوز سرور 2022 با قابلیت های رمز گذاری حداکثر امنیت را فراهم می‌کند.
hybrid cloud
با خرید ویندوز سرور 2022 از قابلیت hybrid cloud مایکروسافت استفاده کنید
ایمن استخراج کنید
ویندوز سرور دارای قابلیت جدید برای امنیت رمز ارز های استخراج شده است
Previous
Next

معرفی محصولات ویندوز سرور 2022

خرید لایسنس ویندوز سرور 2022 اورجینال

ویندوز سرور 2022 دیتاسنتر | Widows Server 2022 Datacenter

این نسخه کاملترین نسخه ویندوز سرور است و علاوه بر پشتیبانی از 16 هسته فیزیکی قابلیت مجازی سازی تعداد نامحدود ماشین مجازی (virtual machine) را دارد. در صورت تهیه نخسه Windows Server 2022 Datacenter: Azure Edition می‌توانید ماشین‌های مجازی خود را همواره به روز نگه دارید وضمن استفاده از امکانات ابری (cloud) زمان خارج از سرویس ویندوز را به حداقل برسانید.

این نسخه مناسب شرکت‌های متوسط و بزرگ است که نیاز به مجازی سازی زیادی دارند.

از مهمترین ویژگی‌های آن می‌توان به : Host Guardian Hyper-V Support ،Network Controller، Storage Spaces Direct، Software-defined Networking (SDN) ،امنیت بالا، HTTP/3 ، Hyper V، Hybrid cloud، رمز گذاری SMB Direct اشاره کرد.

ویندوز سرور 2022 استاندارد | Widows Server 2022 Standard

این نسخه علاوه بر پشتیبانی از 16 هسته فیزیکی قابلیت مجازی سازی 2 عدد ماشین مجازی (virtual machine) بدون ابزار جانبی را دارد.

این نسخه مناسب شرکت‌های متوسط و بزرگ است.

از مهمترین ویژگی‌های آن می‌توان به : امنیت بالا، Hyper V، Hybrid cloud، رمز گذاری SMB Direct، هیبرید Azur و… اشاره کرد.

SMB Direct در ویندوز سرور

Windows Server دارای قابلیتی به نام SMB Direct است که از آداپتورهای شبکه‌ای که قابلیت دسترسی به حافظه مستقیم از راه دور (RDMA) را دارند پشتیبانی می‌کند. آداپتورهای شبکه ای که دارای RDMA هستند می‌توانند در حالی که از CPU بسیار کمی استفاده می‌‌کنند با سرعت کامل با تاخیر بسیار کم کار کنند.

Data center

Hyper-V Server در ویندوز سرور

Hyper-V Server یک راه حل مجازی سازی ساده و قابل اعتماد برای کمک به سازمان‌ها برای بهبود استفاده از سرور و کاهش هزینه‌ها ارائه می‌دهد. با خرید ویندوز سرور 2022 اورجینال می‌توانید از جدیدترین نسخه Hyper-V Server استفاده کنید.

ویژگی SMB over QUIC

SMB over QUIC پروتکل SMB 3.1.1 را در Windows Server 2022 Datacenter: Azure Edition به روز می‌کند و از کلاینت های ویندوز برای استفاده از پروتکل QUIC به جای TCP پشتیبانی می‌کند. با استفاده از SMB از طریق QUIC همراه با TLS 1.3، کاربران و برنامه‌ها می‌توانند به طور ایمن و قابل اعتماد به داده‌های سرورهای فایل Edge که در Azure اجرا می‌شوند، دسترسی داشته باشند. کاربران تلفن همراه و دورکار دیگر برای دسترسی به سرورهای فایل خود از طریق SMB در هنگام استفاده از ویندوز نیازی به VPN ندارند.

بازیابی اطلاعات Windows Server 2022

ویندوز سرور 2022 دارای قابلیت Storage Replica است که به کمک آن می‌توان گره‌ها و کلاستر‌ها را به صورت بسیار با کیفیت تر و سریعتر بازیابی کرد.

امینت ویندوز سرور

امنیت ویندوز سرور 2022

قابلیت‌های امنیتی جدید در Windows Server 2022 سایر قابلیت‌های امنیتی ویندوز سرور را در مناطق مختلف ترکیب می‌کند تا محافظت عمیق در برابر تهدیدات پیشرفته ارائه دهد. امنیت چند لایه پیشرفته در Windows Server 2022 حفاظت جامعی را که سرورها امروزه به آن نیاز دارند، فراهم می‌کند.

Virtualization-based security (VBS) در ویندوز سرور 2022

سرورهای هسته امن از امنیت مبتنی بر مجازی سازی (VBS) و یکپارچگی کد مبتنی بر Hypervisor (HVCI) پشتیبانی می‌کنند. VBS از ویژگی‌های مجازی‌سازی سخت‌افزاری برای ایجاد و جداسازی یک ناحیه امن از حافظه از سیستم‌عامل معمولی استفاده می‌کند و در برابر یک کلاس کامل از آسیب‌پذیری‌های مورد استفاده در حملات استخراج ارزهای دیجیتال محافظت می‌کند. VBS همچنین امکان استفاده از Credential Guard را فراهم می‌کند، جایی که اطلاعات کاربری و اسرار در یک محفظه مجازی ذخیره می‌شود که سیستم عامل نمی‌تواند مستقیماً به آن دسترسی داشته باشد.

HVCI از VBS برای تقویت قابل توجهی در اجرای سیاست یکپارچگی کد استفاده می‌کند، از جمله یکپارچگی حالت هسته که تمام درایورهای حالت هسته و باینری‌ها را قبل از شروع به کار در یک محیط مجازی بررسی می‌کند و از بارگذاری درایورهای بدون امضا یا فایل های سیستم در حافظه سیستم جلوگیری می‌کند.

تغیرات پلتفرم برنامه‌ها در ویندوز سرور 2022

راه اندازی سریع تر

در ویندوز سرور 2022 شاهد سازگاری برنامه‌ها‌ و Windows Container experience با Kubernetes هستیم. این سازگاری باعث کاهش اندازه تصویر ویندوز تا 40 درصد می‌شود در نتیجه زمان راه اندازی سیستم 30 درصد کاهش می‌یابد.

MSDTC و MSMQ در ویندوز سرور

می‌توانید برنامه‌های وابسته به Azure Active Directory را با حساب‌های سرویس‌های مدیریت شده گروهی (gMSA) و بدون پیوستن دامنه به میزبان کانتینر اجرا کنید، مایکروسافت از کنترل تراکنش توزیع‌شده مایکروسافت (MSDTC) و صف پیام‌های مایکروسافت (MSMQ) پشتیبانی می‌کنند.

Windows Admin Center ویندوز سرور 2022

علاوه بر بهبود پلت فرم، Windows Admin Center به روز رسانی شده است تا کانتینری کردن برنامه‌های NET را آسان کند. هنگامی که برنامه در یک کانتینر قرار گرفت، می‌توانید آن را در رجیستری کانتینر Azure میزبانی کنید تا سپس آن را در سایر سرویس های Azure، از جمله سرویس Azure Kubernetes مستقر کنید.

ارتقا پلتفرم UDP 

UDP به دلیل محبوبیت روزافزون پروتکل‌‌های پخش و بازی RTP و سفارشی (UDP) به یک پروتکل بسیار محبوب تبدیل می‌شود که ترافیک شبکه را بیشتر و بیشتر می‌کند. پروتکل QUIC که بر روی UDP ساخته شده است، عملکرد UDP را به سطحی همتراز با TCP می‌رساند. به طور قابل توجهی، Windows Server 2022 شامل UDP Segmentation Offload (USO) است. USO بیشتر کار مورد نیاز برای ارسال بسته های UDP از CPU را به سخت افزار تخصصی آداپتور شبکه منتقل می‌کند. تحسین برانگیز USO، UDP Receive Side Coalescing (UDP RSC) است که بسته‌ها را با هم ترکیب می‌کند و استفاده از CPU را برای پردازش UDP کاهش می‌دهد. علاوه بر این، مایکروسافت پیشرفت‌های زیادی در ارسال و دریافت داده های UDP کرده است. ویندوز سرور 2022 دارای این قابلیت جدید است.

قابلیت Azure hybrid capabilities

می‌توانید کارایی و چابکی خود را با قابلیت‌های ترکیبی داخلی در Windows Server 2022 افزایش دهید که به شما امکان می‌دهد تا مراکز داده خود را آسان‌تر از همیشه به Azure گسترش دهید.

حداقل سیستم مورد نیاز ویندوز سرور 2022:

 

پردازنده: 1.4 گیگاهرتز یا سریعتر . پشتیبانی از NX ، DEP ،CMPXCHG16b،LAHF/SAHF، PrefetchW و EPT or NPT . سازگاری با سیستم 64 بیتی

رم: 512 مگابایت (2 گیگابایت برای سرور با گزینه نصب Desktop Experience)
نوع ECC (کد تصحیح خطا) یا فناوری مشابه، برای استقرار میزبان فیزیکی

فضای خالی هارد دیسک: حداقل 32 گیگابایت فضای خالی (رایانه هایی که ویندوز سرور را اجرا می‌کنند باید دارای آداپتور ذخیره سازی مطابق با مشخصات معماری PCI Express باشند. دستگاه‌های ذخیره سازی دائمی روی سرورهایی که به عنوان درایوهای دیسک سخت طبقه بندی می‌شوند نباید PATA باشند.)

الزامات آداپتور شبکه: آداپتور اترنت با توان حداقل 1 گیگابیت در ثانیه و مطابق با مشخصات معماری PCI Express.( آداپتور شبکه‌ای که از اشکال زدایی شبکه (KDNet) پشتیبانی می‌کند مفید است، اما حداقل نیاز نیست. یک آداپتور شبکه که از محیط اجرای پیش از راه‌اندازی (PXE) پشتیبانی می‌کند مفید است، اما حداقل نیاز نیست.)

سایر نیاز‌ها:موارد زیر فقط برای ویژگی های خاصی مورد نیاز است:
سیستم و سیستم عامل مبتنی بر UEFI 2.3.1c که از بوت امن پشتیبانی می‌کند
ماژول پلتفرم مورد اعتماد
دستگاه گرافیکی و مانیتور با قابلیت Super VGA (1024 x 768) یا وضوح بالاتر
صفحه کلید و ماوس مایکروسافت (یا سایر دستگاه‌های اشاره‌‌گر سازگار)
دسترسی به اینترنت.

سوالات متداول ویندوز سرور 2022

 

  • تفاوت ویندوز سرور 2022 دیتاسنتر و ویندوز سرور 2022 استاندارد چیست؟

مهمترین تفاوت نسخه های Windows Server 2022 Datacenter و Windows Server 2022 Standard در تعداد قابلیت مجازی سازی لایسنس‌ها بدون ابزار جانبی (third party app-service) است. ویندوز سرور 2022 دیتا سنتر قابلیت مجازی سازی تعداد نامحدود ماشین مجازی را داراست در صورتی که ویندوز سرور 2022 استاندارد قابلیت مجازی سازی 2 عدد ماشین مجازی را داراست.

  • آیا نسخه‌‌های ویندوز سرور 2022 مادام العمر هستند؟

بله ویندوز‌‌های مایکروسافت مادام العمر هستند اما مدت زمان پشتیبانی و آپدیت آن‌ها تا تاریخ 14 اکتبر 2031 است.

  • آیا ویندوز سرور 2022 واقعاً امن است؟

بله و مایکروسافت امنیت اطلاعات، سیستم‌ها، سرور و cloud شما را تضمین می‌کند.

  • سرعت انتقال فایل‌ها در ویندوز سرور 2022 چگونه است؟

ارتقاء SMB در ویندوز سرور 2022 به کاربر یا برنامه اجازه می‌دهد تا فایل‌ها را هنگام انتقال از طریق شبکه فشرده کند. کاربران دیگر نیازی به فشرده سازی دستی فایل‌ها برای انتقال سریعتر در شبکه های کندتر یا شلوغ تر ندارند.

  • آیا ارتقا ویندوز سرور 2019 به 2022 رایگان است؟

بله رایگان است.

  • معنی CAL در ویندوز سرور چیست؟

مخفف Client Access License است. شما باید به تعداد کاربرانی که به صورت همزمان از سرور اطلاعات می‌گیرند CAL خریداری نمایید.

جدول مقایسه نسخه‌های ویندوز سرور 2022

Windows Server 2022 DatacenterWindows Server 2022 StandardRole servicesقابلیت
Azure Extended Network
Best Practices Analyzer
Containers
Direct Access
Dynamic Memory (in virtualization)
Hot Add/Replace RAM
Hotpatching
Microsoft Management Console
Minimal Server Interface
Network Load Balancing
Windows PowerShell
Server Core installation option
Server Manager
SMB Direct and SMB over RDMA
SMB over QUIC
Software-defined Networking
Storage Migration Service
Storage Replica
Storage Spaces
Storage Spaces Direct
Volume Activation Services
VSS (Volume Shadow Copy Service) integration
Windows Server Update Services
Server license logging
✔ می تواند میزبان یا مهمان باشد✔ به عنوان مهمان در صورت میزبانی در DatacenterInherited activation
Work Folders
Based on CALsBased on CALsMaximum number of users
16,777,21616,777,216Maximum SMB connections
نامحدودنامحدودMaximum RRAS connections
2,147,483,6472,147,483,647Maximum IAS connections
65,53565,535Maximum RDS connections
6464Maximum number of 64-bitsockets
نامحدودنامحدودMaximum number of cores
48 TB48 TBMaximum RAM
ماشین های مجازی نامحدود، به علاوه یک میزبان Hyper-V در هر لایسنس2 ماشین مجازی، به علاوه یک میزبان Hyper-V در هر لایسنسCan be used as virtualization guest
نامحدودنامحدودWindows Server Containers
نامحدود2Virtual OSE/Hyper-V isolated Containers
Server can join a domain
Edge network protection/firewall
DirectAccess
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدDLNA codecs and web media streaming
Active Directory Certificate Services
Active Directory Domain Services
Active Directory Federation Services
Active Directory Lightweight Directory Services
Active Directory Rights Management Services
Device Health Attestation
DHCP Server
DNS Server
Fax Server
File ServerFile and Storage Services
BranchCache for Network FilesFile and Storage Services
Data DeduplicationFile and Storage Services
DFS NamespacesFile and Storage Services
DFS ReplicationFile and Storage Services
File Server Resource ManagerFile and Storage Services
File Server VSS Agent ServiceFile and Storage Services
iSCSI Target ServerFile and Storage Services
iSCSI Target Storage ProviderFile and Storage Services
Server for NFSFile and Storage Services
Work FoldersFile and Storage Services
Storage ServicesFile and Storage Services
Host Guardian Service
✔ شامل ماشین های مجازی محافظHyper-V
Network Controller
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدNetwork Policy and Access Services
Print and Document Services
Remote Access
Remote Desktop Services
Volume Activation Services
Web Services (IIS)
Windows Deployment Services
Windows Server Update Services
NET Framework 3.5.
NET Framework 4.8.
Background Intelligent Transfer Service (BITS)
BitLocker Drive Encryption
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدBitLocker Network Unlock
BranchCache
Client for NFS
Containers
Data Center Bridging
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدDirect Play
Enhanced Storage
Failover Clustering
Group Policy Management
Host Guardian Hyper-V Support
I/O Quality of Service
IIS Hostable Web Core
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدInternet Printing Client
IP Address Management (IPAM) Server
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدLPR Port Monitor
Management OData IIS Extension
Media Foundation
Message Queueing
Microsoft Defender Antivirus
Multipath I/O
MultiPoint Connector
Network Load Balancing
Network Virtualization
Peer Name Resolution Protocol
Quality Windows Audio Video Experience
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدRAS Connection Manager Administration Kit (CMAK)
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدRemote Assistance
Remote Differential Compression
Remote Server Administration Tools (RSAT)
RPC over HTTP Proxy
Setup and Boot Event Collection
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدSimple TCP/IP Services
SMB 1.0/CIFS File Sharing Support
SMB Bandwidth Limit
SMTP Server
SNMP Service
Software Load Balancer
Storage Migration Service
Storage Migration Service Proxy
Storage Replica
System Data Archiver
System Insights
Telnet Client
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدTFTP Client
VM Shielding Tools for Fabric Management
WebDAV Redirector
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدWindows Biometric Framework
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدWindows Identity Foundation 3.5
Windows Internal Database
Windows PowerShell
Windows Process Activation Service
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدWindows Search Service
Windows Server Backup
Windows Server Migration Tools
Windows Standards-Based Storage Management
Windows Subsystem for Linux
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدWindows TIFF IFilter
WinRM IIS Extension
WINS Server
Wireless LAN Service
WoW64 support
✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشد✔ اگر به عنوان سرور Desktop Experience نصب شده باشدXPS Viewer
Windows Server 2022 DatacenterWindows Server 2022 StandardRole servicesقابلیت
فیلتر بر اساس شهر محصول
بنیان سافت : خرید آنتی ویروس اورجینال
فیلتر بر اساس شهر محصول
چت آنلاین
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0
هیچ محصولی یافت نشد
بنیان سافت : خرید آنتی ویروس اورجینال