بررسی ویژگی های Eset Internet Security

تصویر eset-internet-security در بررسی ویژگی های Eset Internet Security

ما در این مقاله می خواهیم ویژگی های Eset Internet Security را بررسی کنیم تا ببینیم آیا این محصول ارزش خرید دارد یا نه. این پرسش در ادامه این مقاله با بررسی ویژگی های مختلف آنتی ویروس ایست اینترنت سکیوریتی پاسخ داده خواهد شد.

بررسی Eset Internet Security

نسخه پایه ای Eset، محصول ایست نود 32 می باشد که در یک مقاله به طور کامل به بررسی ویژگی های آن پرداختیم. اگر فکر می کنید آنتی ویروس Eset Nod 32 از لحاظ داشتن ویژگی های مختلف کم بنظر می رسد، باید بدانید که احتمالاً به این دلیل است که این شرکت بیشتر ابزارهای خود را برای آنتی ویروس Eset Internet Security ذخیره کرده است.

تصویر Eset-Internet-Security

به عنوان مثال، ارتقاء به آنتی ویروس ایست اینترنت سکیوریتی به شما این امکان را می دهد تا به ویژگی هایی همچون فایروال، فیلتر اسپم، کنترل والدین، محافظت از وب کم، نظارت بر شبکه، حمله به شبکه اضافی، محافظت از botnet و همچنین ویژگی ضد سرقت برای ویندوز دسترسی داشته باشید.
همه این قابلیت ها به مدت یک سال با تهیه یک لایسنس ایست اینترنت سکیوریتی قابل استفاده می باشد. درحالی که ایست نود 32، ده دلار از آن کمتر می باشد.
برخی از قابلیت های ایست اینترنت سکیوریتی را در مقاله بررسی ویژگی های Eset Nod 32 به آن پرداخته ایم. برای مطالعه بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید.

تصویر Outbound-network-traffic nدر بررسی Eset Internet Security

فایروال

اکثر مجموعه های امنیتی دارای ویژگی فایروال نیز می باشند که حملات شبکه را مسدود می کنند و حداقل تلاش می کنند تا شما هوشمندانه تصمیم بگیرید که کدام یک از برنامه های شما اجازه برقراری اتصالات اینترنتی را داشته باشند و کدام یک از آنها باید مسدود شوند. از جمله مجموعه های که این وظیفه را به خوبی انجام می دهند بیت دیفندر و سیمنتک می باشند.

زمانی که Eset internet Security را نصب می کنید به طور خودکار قابلیت فایروال آن فعال می شود و به تمام ترافیک خروجی اجازه می دهد تا بدون انجام هرگونه فیلتر و ترافیک ناخواسته از وب مسدود شوند.

اولین مشکل در این قسمت این است که چون شما ممکن است به جستجو در تنظیمات فایروال نپردازید شاید هرگز متوجه نشوید که هیچ فیلتری برای ترافیک برون مرزی وجود ندارد.
مشکل دوم این است که حتی اگر مشکل را متوجه شوید و حالت تعاملی جایگزین ایست را فعال کنید، هنوز فایروال هیچ تصمیمی را خودش نمی گیرد و در عوض از شما می پرسد که آیا باید به هر برنامه ای که اتصال خارج از کشور را ایجاد می کند, اعتماد کند یا خیر.
منظور ما تمام برنامه ها می باشد. مثلاً اگرچه ممکن است فایروال های هوشمند بدانند که می توانند به Chrome اعتماد کنند اما Eset به شما هشدار می دهد.
ما می توانیم این کار را برای همیشه با چند کلیک انجام دهیم و به ایست بگوییم که در آینده به Chrome اجازه دهد و سپس برای تأیید سریع تر UAC روی گزینه Yes کلیک کنید. وقتی برنامه کاملاً واضحی مانند Chrome باشد، برای ما قابل تشخیص است اما در صورتی که ایست به ما درباره برنامه ناشناخته و بدون هیچگونه توضیحی هشدار دهد و هرچه این درخواست ها بیشتر باشد، احتمال اینکه کاربران به علت ناپدید شدن هشدار، گزینه Allow به معنی مجاز را بزنند بیشتر است.

همچنین Eset یک حالت یادگیری فایروال را ارائه می دهد که شرکت می گوید ‘automatically creates and saves rules according to predefined parameters.’ یعنی به طور خودکار قوانین را با توجه به پارامترهای از پیش تعیین شده ایجاد و ذخیره کنید. این روش آسان تر به نظر می رسد.

تصویر firewall در Eest Internet Security

فیلتر اسپم

فیلتر اسپم Eset Internet Security مسدود کننده ایمیل های مخرب می باشد که با ادغام در Microsoft Outlook کار می کند. در صورتی که کسی از آنها استفاده نکند، با Outlook Express، Windows Mail و Windows Live Mail نیز ادغام می شود.
در اینجا می توانید انتخاب کنید که ایمیل های ورودی، خروجی و خوانده شده را اسکن کند. در این هنگام می توانید از بین سه گزینه حذف، انتقال به Junk و یا انتقال به یک پوشه مشخص، یک گزینه را انتخاب کنید. متن دلخواه را به خط موضوع اضافه کنید و سپس نمره اسپم را وارد کنید تا هرگونه تشخیص غلط را درک کنید.
در این بخش حتی امکان پردازش تمام ایمیل های موجود در پوشه فعلی برای تمیز کردن صندوق ورودی به هم ریخته ای که قبلاً فیلتر اسپم مناسبی نداشته نیز وجود دارد.

برای اندازه گیری دقیق قابلیت فیلتر اسپم، مدت زمان طولانی و تعداد زیادی نمونه را می طلبد اما برای آگاهی از قابلیت ایست اینترنت سکیوریتی، ما آن را با 100 ایمیل نشان شده به عنوان اسپم توسط Spamfighter آزمایش کردیم.
نتایج این آزمایش خوب بود و Eset توانست به طور صحیح 84% پیام ها را به عنوان هرزنامه نشان گذاری کند.

تصویر Spam-filter در eset internet security

سایر ویژگی ها

آنتی ویروس Eset Internet Security دارای ویژگی محافظت از وب کم می باشد که هدف آن جلوگیری از ربودن وب کم شما توسط برنامه های مخرب است.
ما این ویژگی را با اجرای یک ابزار خط فرمان مبهم برای گرفتن یک تصویر از وب کم، امتحان کردیم و Eset بلافاصله متوجه آن شد و هشدار داد و تا زمانی که برنامه را تصویب نکردیم اجازه دسترسی به وب کم را نداد.
این سیستم از یک سیستم مبتنی بر قوانینی که قابل تنظیم می باشد، پشتیبانی می کند. بنابراین شما همیشه می توانید به برخی از برنامه های مدنظرتان دسترسی داشته باشید و مابقی را مسدود کنید. ممکن است به ندرت از وب کم استفاده کنید و یا هرگز از آن استفاده نکنید، در این صورت کافیست همه چیز را به طور خودکار مسدود کنید.
اگر علاقه ای ندارید به جستجوی این قوانین بپردازید، ایست این کار را به طور خودکار مدیریت می کند. ما از داشتن این ویژگی در ایست اینترنت سکیوریتی بسیار خوشحالیم.
ویژگی های Banking and Protection مرورگر پیش فرض شما را به شکل سخت تری باز می کند که در اینجا Eset می گوید به دست آوردن داده های شخصی را برای Keyloggers دشوارتر می کند. با این وجود ما می توانیم ضبط کیبورد را در یک برنامه جداگانه تنظیم کنیم و هر آنچه در مرورگر تایپ می کنیم در آن برنامه ضبط شود، بنابراین، این برای ما کارایی ندارد.

کنترل والدین در Eset Internet Security نیز بسیار اساسی می باشد و فقط به شما امکان می دهد تا وب سایت ها را بر اساس محتوا فیلتر کنید. ممکن است این ویژگی مفید می باشد اما بیشتر مجموعه های امنیتی کارهای بیشتری در این قابلیت ارائه می دهند. به عنوان مثال برخی مجموعه ها دسترسی به اینترنت و یا استفاده از دستگاه را با استفاده از زمان، محدود می کنند. این ویژگی در ایست اینترنت سکیوریتی بسیار خوب کار می کند اما ارزش خاصی را به پکیج اضافه نمی کند.

ویژگی ضد سرقت در ایست اینترنت سکیوریتی مانند بسیاری از رقبا کار می کند. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا به قابلیت هایی مانند ردیابی مکان دستگاه خود، استفاده از گرفتن عکس توسط وب کم برای مشاهده مکان آن و یا ارسال یک پیام به پیدا کننده آن دسترسی داشته باشید.

یکی دیگر از قابلیت های ایست اینترنت سکیوریتی این است که دستگاه های متصل به شبکه شما را لیست می کند و برای هرگونه اتصال جدید، هشداری را به شما ارسال می کند. همچنین می تواند شبکه شما را برای درگاه های باز، رمزهای عبور ضعیف و سایر آسیب پذیری ها اسکن کند.

آنتی ویروس Eset Internet Security یک لیست طولانی از ویژگی ها را دارد و برخی از آنها نسبت به سایر ویژگی ها چشمگیرتر هستند. اگر از طرفداران Eset هستید می توان گفت که آنتی ویروس ایست اینترنت سکیوریتی جایگزین بهتری به جای نسخه پایه ای آن یعنی ایست نود 32 می باشد.

برای اطمینان از مناسب ترین قیمت ها و پشتیبانی پاسخگو، آنتی ویروس ایست اینترنت سکیوریتی را از وب سایت بنیان سافت خریداری نمایید.


اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با دیگران به اشتراک بگذارید.

منبع: techradar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعت پاسخگویی در پیام رسان همه روزه 9 الی 23