تقاضای عرضه نکردن تکنولوژی جمینگ از اپل

فهرست مطالب
1. تقاضای عرضه نکرن تکنولوژی جمینگ از اپل
1.1. امضای طومار تقاضا از اپل برای عرضه نکردن تکنولوژی جمینگ روی دوربین تلفن همراه
1.1.3. اما این نگرانی قابل ملاحظه است که فناوریی که برای جلوگیری از نقض حق کپی رایت و ثبت موارد ممنوعه طراحی شده است میتواند توسط پلیس برای از کار انداختن دوربین های موبایل از راه دور استفاده شود تا کسی قادر به ثبت سوء رفتار پلیس و ضابطین قضایی نباشد .
تقاضای عرضه نکرن تکنولوژی جمینگ از اپل

تقاضای عرضه نکرن تکنولوژی جمینگ از اپل

امضای طومار تقاضا از اپل برای عرضه نکردن تکنولوژی جمینگ روی دوربین تلفن همراه

 

بیش از ۱۱ هزار نفر طوماری را امضا کرده اند که از اپل میخواهد این فناوری  را که به اشخاض ثالث مثل پلیس این امکان را می دهد که درشرایط خاصی دوربین تلفن همراه را از کار بیاندازند استفاده نکند .

در ماه ژوئن اپل موفق شد پتنتی را برای این فناوری اینفرارد ثبت کند . هرچند ثبت یک پتنت  لزوما به این معنا نیست که شرکت قصد دارد از تکنولوژی مربوطه استفاده کند .

اما این نگرانی قابل ملاحظه است که فناوریی که برای جلوگیری از نقض حق کپی رایت و ثبت موارد ممنوعه طراحی شده است میتواند توسط پلیس برای از کار انداختن دوربین های موبایل از راه دور استفاده شود تا کسی قادر به ثبت سوء رفتار پلیس و ضابطین قضایی نباشد .

 

در بخشی از این طومار میخوانید :

”  عرضه ی این فناوری پیامد های ناگوار زیادی خواهد داشت ، پیامد هایی چون سانسور مخالفان سیاسی ، فعالان و شهروندان عادی که خشونت های پلیس را ثبت می کنند .

دوربین تلفن های همراه موارد متعددی از تخلفات مقامات را ثبت و ضبط کرده اند . یکی از آخرین این موارد تیراندازی مرگبار پلیس در مینسوتا که در این حادثه نامزد قربانی وقایع را به طور زنده روی اینترنت پخش میکرد .

طبق پتنت ثبت شده توسط اپل :

“داده ها میتوانند از طریق اینفرارد دریافت شوند و یک وسیله ی الکتونیکی میتوانید عملکرد خود را بر اساس داده های دریافتی تغییر دهد . به عنوان مثال یک ابزار الکترونیکی میتواند با دریافت داده های مشخصی یکی از عملکرد های خود را غیر فعال کند . مثلا در برخی یک آنتن میتواند در منطقه ای که تصویر برداری ممنوع است مستقر شود ( مثلا در یک کنسرت یا در یک تاسیسات محرمانه) و این آنتن با تولید و انتشار سیگنالهای اینفرارد دستوراتی را منتقل کند . دستگاه های تحت پوشش این سیگنال میتوانند با دریافت دستور امکان ضبط فیلم و تصویر را غیر فعال کنند “

-تقاضای عرضه نکرن تکنولوژی جمینگ از اپل

گروه های مدافع آزادی های شهروندی از به کاربری چنین فناوری انتقاد کرده اند .

نیکول آزر ، فعال آزادی های شهروندی در وبلاگ خود مینویسد :

” گرچه این تکنولوژی برای جلوگیری از نقض کپی رایت طراحی شده است اما میتواند تلاش ها برای ملتزم نگاه داشتن ضابطین قضایی به پاسخگویی را تحت تاثیر قرار دهد . “

-تقاضای عرضه نکرن تکنولوژی جمینگ از اپل

خانم آزر با یاد آوری مناقشه ی اخیر دولت و شرکت اپل بر سر اجبار این شرکت به کمک برای شکستن قفل یک آیفون اضافه کرد :

” همانگونه که شاهد بودیم نهاد های امنیتی در تلاش بودند با دور زدن سیستم های امنیتی اپل از حفاظی که این محصولات به کاربران میدهند عبور کنند . این حقیقت نشان میدهد که اپل و سایر شرکت ها قبل از حرکت به سمت یک فناوری جدید باید پیامد ها و اثرات آن بر آزادی های شهروندی را نیز قویا مورد بررسی قرار دهند “

علی رغم تلاشی که انجام شد ، موفق نشدیم نظر شرکت اپل در رابطه با این طومار را جویا شویم .

منبع :

http://www.pcworld.com/article/3098390/security/petition-urges-apple-not-to-release-technology-for-jamming-phone-cameras.html

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم