4 کار ضروری برای حفظ امنیت اطلاعات و سلامت دستگاه های Android

امنیت در اندروید

در این مقاله آنچه را که برای سالم نگه داشتن و حفظ امنیت اطلاعات در دستگاه های Android خود نیاز دارید، آموزش می دهیم لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مقدمه

برای بسیاری ، زندگی پیرامون تلفن هوشمند می چرخد. به راحتی می توان گفت که تلفن شما حاوی مقدار زیادی داده شخصی و چیزهای ارزشمند است – از عکس گرفته تا بازی ، از مخاطب گرفته تا موسیقی و غیره.

برای اطمینان از امنیت و سلامت دستگاه اندرویدی خود، برخی کارها را باید به صورت منظم انجام دهید. در این مقاله، ما به شما می گوییم که برای حفظ امنیت دستگاه اندرویدی خود باید 4 کار را به صورت منظم انجام دهید.

برنامه ها را بررسی کنید

با لیست برنامه های نصب شده شروع کنید. لیست را بررسی کنید و بی رحمانه هر آنچه را که استفاده نمی کنید حذف کنید.

شما با این کار چند چیز مهم را به دست خواهید آورد.
اول ، بدیهی است: فضای گوشی هوشمند خود را آزاد می کنید و عملکرد را بهبود می بخشید.
دوم ، برخی از برنامه هایی که از آن ها استفاده نمی کنید، دیگر از باتری استفاده نمی کنند، در نتیجه عمر باتری را افزایش می دهید.
سوم ، اگر برنامه ای در تلفن شما دارای کد های مخرب باشد ،هکر ها به راحتی می توانند از آن برای سرقت اطلاعات شخصی شما استفاده کنند. حذف برنامه های غیر ضروری به معنای کاهش ریسک این اتفاقات است.

آیا از برنامه ای برای مدت طولانی استفاده نکرده اید اما فکر می کنید ممکن است روزی به کار شما بیاید؟ دیگر چیزی برای جلوگیری از حذف آن و نصب مجدد آن در تاریخ بعد وجود ندارد – فقط چند ضربه روی صفحه طول می کشد.

مجوزها (permissions) را بررسی کنید

اکنون که دیگر برنامه هایی را که واقعاً استفاده می کنید حذف کردید، دوباره لیست برنامه های نصب شده را مرور کنید، اما این بار با توجه به مجوزها!

به عنوان یک قاعده، هنگام نصب برنامه جدید ، مجوز های دسترسی غیر ضروری را به آن اختصاص ندهید. هر چقدر یک برنامه مجوز بیشتری داشته باشد، می تواند اطلاعات بیشتری را در مورد شما جمع آوری کند. بنابراین ، به هر برنامه حداقل مجوز مورد نیاز برای کارکرد را اعطا کنید.

به مجوزهای مربوط به برنامه های admin دستگاه و قابلیت دسترسی توجه ویژه داشته باشید – فقط درصورت اعتماد 100٪ به برنامه ، به آن ها مجوز دهید.

باز هم ، از لغو مجوزها نترسید. اگر مجوز را لغو کنید و برنامه به درستی کار کند یا برخی از ویژگی ها از بین بروند ، همیشه می توانید دوباره مجوز دسترسی را بدهید.

همیشه برنامه های خود را به روز نگه دارید

به روزرسانی ها مهم هستند زیرا آسیب پذیری ها , و نقاط ضعف را برطرف می کنند ، به این معنی که از شما در مقابل حملات سایبری محافظت می کنند. برنامه های Google Play معمولاً به طور خودکار به روز می شوند ، اما برای اطمینان ، به Google Play بروید و جدیدترین نسخه ها را خودتان دانلود کنید. اگر چیزی را از فروشگاه غیر رسمی دانلود کردید. (که اکیداً به آن توصیه نمی کنیم) ، مسئولیت پیگیری دستی به روزرسانی ها را به عهده خواهید داشت.

اسکن با نرم افزار آنتی ویروس

Google Play دارای آنتی ویروس اختصاصی Google Play Protect است که برنامه های دانلود شده در فروشگاه را بررسی می کند. به عبارت دیگر ، اگر برنامه ها را از فروشگاه رسمی دانلود کنید ، به احتمال زیاد بی خطر هستند.

موارد استثنایی هر از گاهی پیش می آید اما حداقل در Google Play ، سرانجام برنامه های مخرب شناسایی و حذف می شوند. اگر برنامه ها را از فروشگاه های دیگر نصب کنید یا آن ها را بصورت دستی به عنوان فایل APK در تلفن هوشمند خود نصب کنید ، دیگر هیچ صحبتی در مورد ضمانت های امنیتی وجود ندارد. بنابراین ، ما توصیه می کنیم با خرید آنتی ویروس اورجینال اندروید، محتویات تلفن هوشمند خود را به صورت دوره ای اسکن کنید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با دیگران به اشتراک بگذارید.

منبع : kaspersky

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی آنلاین
مکالمه را شروع کنید