مزایایی استفاده از نسخه اصلی آنتی ویروس – آنتی ویروس اورجینال

bonyan 1399/06/16
تصویر فانتزی از امنیت سایبری

مقدمه:

اساساً ، آنچه مردم را از استفاده از نسخه های کرک شده به جای نسخه اصلی باز می دارد، علاوه بر قوانین کپی رایت، بدافزارهایی است که همراه نسخه های کرک شده هستند و ممکن است به سیستم و اطلاعات آن ها صدمه وارد کنند.

تفاوت آنتی ویروس اورجینال با آنتی ویروس کرک شده چیست؟ آیا نقص امنیتی در نسخه کرک شده وجود ندارد؟

 اگر بخواهیم دقیق به جزئیات نگاه کنیم، جواب درست این است که بستگی به نسخه کرک شده شما دارد و اما چه چیزی باعث می شود نسخه کرک شده جدا از هر بدافزار دیگری که دارد، ناامن باشد؟
و اگر این نقص های امنیتی وجود داشته باشد، چه می توان کرد؟
آیا می توان آن ها را برطرف  کرد  یا باید از نسخه اورجینال استفاده کرد ؟
جواب درست به سوالات این است که معمولا نسخه کرک شده به بد افزارهای مختلف آلوده شده اند و به ندرت پیش می آید که نسخه کرک شده سالم باشد و اگر هم اینطور باشد شما پس از کرک کردن آنتی ویروس برخی از امکانات امنیتی آنتی ویروس را از دست می دهید و برای نقص امنیتی ایجاد شده بواسطه کرک شدن، راهی وجود ندارد و تنها راه استفاده از نسخه اصلی (اورجینال) است.

 به طور مثال: اکثر آنتی ویروس ها دارای لایه امنیتی به نام Self Defense هستند که پس از کرک شدن عملا این لایه امنیتی از کار می افتد و در این صورت آنتی ویروس دیگر قابلیت دفاع از خود در برابر ویروس ها، باج افزارها، جاسوس افزارها و بد افزارها و…. را ندارد.

 وقتی بد افزار وارد سیستم شما می شود می تواند آنتی ویروس شما را فعال یا غیر فعال کند که البته همه این موارد بستگی به نوع آن ویروس، باج افزار یا ….. دارد.

نکته مهم : آنتی ویروس های کرک شده معمولا از سرور اصلی اپدیت یا بروز رسانی نمی شوند و شما برای اپدیت و بروز رسانی به سرور های نسخه کرک شده وصل می شوید.

معمولا این اپدیت ها یا به روز نیستند و یا طوری طراحی شده اند که شما فکر می کنید به روز رسانی انجام شده است.

باید بدانید:

*درست همانند همان نسخه جعلی که نصب شده، این بروز رسانی نیز جعلی است *

راه های شناسایی آنتی ویروس اورجینال (اصلی)

دانلود از سایت اصلی:

آنتی ویروس اورجینال را باید از سایت اصلی خود آنتی ویروس دانلود کنید به طور مثال آنتی ویروس اورجینال ایست باید از سایت اصلی یعنی eset.com دانلود شود و آنتی ویروس اورجینال کسپرسکی باید از سایت kaspersky.com دانلود شود و … اغلب آنتی ویروس ها بعد از نصب به شما امکان استفاده کامل از آنتی ویروس را به مدت 30 روز به صورت رایگان می دهند و نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای در این بازه زمانی نیست. شما بعد از 30 روز باید نسخه تجاری این آنتی ویروس ها را خریداری کنید.

فعال سازی فقط با کد فعال سازی

برای فعال کردن نسخه اصلی آنتی ویروس شما فقط نیاز به وارد کردن کد فعال سازی آنتی ویروس را دارید و نیازی به غیر فعال کردن بخش های مختلف آنتی ویروس برای فعال سازی ندارید (برای آنتی ویروس هایی که ایران را تحریم کرده اند نیاز به ابزارهای تغییر IP دارید و نه تغییرات در خود آنتی ویروس. به طور مثال آنتی ویروس اورجینال مکافی برای فعال سازی و بروز رسانی به تغییرIP نیاز دارد)

آشنایی با فروشنده

لطفا از فروشندگان معتبر و شناخته شده خرید نمایید و فریب قیمت های پایینتر یا … را نخورید.

چرا شرکت های سازنده آنتی ویروس بعضی اوقات اجازه کار کردن به آنتی ویروس های کرک شده را می دهند ؟

شاید شما فکر کنید که این کرک ها به راحتی شرکت های سازنده را فریب می دهند و کارشناسان امنیتی این شرکت ها نتوانسته اند مشکل را حل کنند، اگر اینگونه فکر می کنید سخت در اشتباه هستید .

تمام شرکت های امنیتی و تولید کننده آنتی ویروس مانند ایست، کسپرسکی، بیت دیفندر، مکافی، نورتون و …می دانند که چه کامپیوترهایی و با چه مشخصاتی و از چه کشورهایی و با چه کد فعال سازی و به چه نحوی اقدام به دریافت اپدیت یا بروز رسانی می کنند و آن ها براحتی می توانند تمامی این کرک ها را از کار بیاندازند. لابد میپرسید چرا این کار را انجام نمی دهند؟

چرا شرکت های تولید کننده اجازه میدهند که کرک ها مدتی کارکنند ؟!

 شرکتهای آنتی ویروسی برای اینکه بتوانند بر سر زبان ها بیافتند، اجازه استفاده غیرقانونی را برای اهداف تجاری و تبلیغاتی می دهند. ( البته در مدت زمان های مختلف اختلال در عملکرد انتی ویروس ایجاد می کنند که کاربران را وادار به خرید نسخه اورجینال آنتی ویروس کنند )

استفاده از آنتی ویروس کرک شده چقدر خطرناک است؟

حتما امنیت در پرداخت های اینترنتی برای شما بسیار مهم است و همچنین در سیستم خود اطلاعات مهمی دارید که تصمیم به نصب آنتی ویروس گرفته اید. (اطلاعات مالی، اسکن مدارک هویتی و شناسایی، فیلم و عکس هایی که تکرار نمی شوند و لحظات یا آدم هایی که خاطره شده اند.)

باتوجه به رشد روز افزون باج افزار ها که باعث از بین رفتن کامل اطلاعات می شوند، ریسک از بین رفتن این اطلاعات با استفاده از نسخه های کرک شده بسیار زیاد است .

مزایایی استفاده از آنتی ویروس اورجینال

  • آنتی ویروس های اورجینال تا حد بسیار زیادی امنیت سیستم را تضمین می کنند.
  • پشتیبانی شرکت های فروشنده آنتی ویروس، هر روز ابزارهای شناسایی ویروس را به روزرسانی کرده و آن را برای مقابله با خرابکاری ها و ویروس های جدید آماده می سازند و حتی اگر آنتی ویروس شما یک درصد از به روز رسانی عقب بماند، پشتیبان ها پاسخگو خواهند بود. در واقع یکی از مهم ترین مزایای نرم افزارهای اورجینال (اصلی)، همین امکان استفاده از خدمات پشتیبانی است.

نتیجه گیری

با استفاده از آنتی ویروس اورجینال شما امنیت اطلاعات خود را تضمین می کنید و در پول و زمان و انرژی خود صرفه جویی می کنید و از خسارات جانبی دیگری که ممکن است در آینده متحمل شوید جلوگیری می کنید. حال که به بررسی تفاوت آنتی ویروس های کرک شده و اورجینال پرداختیم در صورت تمایل می توانید ازطریق راهای ارتباطی برای مشاوره و خرید آنتی ویروس با ما در ارتباط باشید.