مقایسه اویرا و بیت دیفندر

امیر جدیدی 1399/01/20
مقایسه اویرا و بیت دیفندر

ما در این مقاله می خواهیم به مقایسه دو محصول آنتی ویروس اویرا اینترنت سکیوریتی و بیت دیفندر آنتی ویروس پلاس بپردازیم تا بتوانیم شما را برای داشتن خریدی بهتر یاری کنیم.
هر دوی این محصولات قابلیت های زیادی برای ارائه دارند اما در برخی از ویژگی ها و میزان آن با هم تفاوت هایی دارند. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا برنده این مقایسه را به شما معرفی کنیم.

کمپانی رومانی Bitdefender دارای بزرگترین تحویل محصولات امنیتی در دنیاست. این شرکت دارای محصولات متنوع بسیاری است که می تواند به کاربران خانگی و سازمانی ارائه دهد.
کمپانی آلمانی Avira نیز همانند بیت دیفندر، یک سیستم امنیتی است که برنده جوایز می باشد و به دنبال این است که نه تنها با تهدیدات مربوط با سیستم شما مبارزه کند بلکه قبل از ورود آنها را شناسایی و اقدامات لازم را اعمال کند.


کدام یک برای شما مناسب تر است؟

ما نمی توانیم برای شما تصمیمی بگیریم، اما در این مقایسه بیان خواهیم کرد که کدام شرکت کالای بهتر و متنوع تری را ارائه می دهد و شما بر اساس تصمیم گیری نهایی خود می توانید هرکدام از آنها را تهیه کنید.

تشخیص ویروس

کمپانی بیت دیفندر با بیش از 500 میلیون کاربر در سرتاسر جهان و بیش از 11 میلیارد استعلام در روز، بیشترین تحویل امنیتی در زمین را دارد.
شرکت بیت دیفندر بارها و بارها جوایز AV-Test و رتبه های برتر را برای قابلیت محافظت در برابر ویروس ها از آن خود کرده است. این جوایز منحصر به یک محصول خاص آن نمی باشد بلکه تمامی محصولات برنده این جوایز هستند. این شرکت 8 آنتی ویروس خانگی را به صورت جداگانه ارائه می دهد و محصولات سازمانی آنها که برای محافظت از مشاغل و کسب کارهای کوچک و بزرگ است در دسته بندی جداگانه ای قرار می گیرد.
سیستم محافظت در برابر ویروس بیت دیفندر (Antivirus Protection) به صورت خودکار و هوشمند، تهدیدات الکترونیکی را همانند یک فناوری دفاعی پیشرفته مسدود می کند. استانداردهای بیت دیفندر در تمام محصولات آن شامل مجموعه ای از موارد زیر می باشد:

  • محافظت چند لایه از باج افزارها
  • محافظت بانکی آنلاین
  • مدیریت رمز عبور
  • جستجو برای دفاع
  • جلوگیری از فیشینگ و انواع کلاهبرداری های دیگر

همچنین شرکت بیت دیفندر ویژگی های دیگری مانند ویژگی کنترل والدین برای حفظ امنیت فرزندان، رمزگذاری پرونده ها و سیستم ضد سرقت از راه دور را نیز ارائه کرده است.

قابلیت تشخیص ویروس Avira در طی این سالها جوایز متعددی را به خود اختصاص داده است و به نظر نمی رسد به همین زودی در این زمینه به خود استراحت دهد.
سیستم امنیتی اویرا سعی می کند تهدیدات را از طریق “شناسایی در فضای ابری” پیش بینی کند که شرکت اویرا از این سیستم به عنوان نوعی سیستم هشدار اولیه برای تهدیدات مربوط به رایانه شما از آن استفاده می کند. این روش همانند اثر انگشت دیجیتالی در پرونده های ناشناخته می باشد که شرکت برای ساخت یک پایگاه داده از انواع تهدیدات آنها را آپلود و اسکن می کند. هرچه تعداد کاربران بیشتر باشد، بانک اطلاعاتی و سیستم تشخیص ویروس ها بزرگتر و قوی تر می شوند. این امر به شرکت کمک می کند تا تهدیدات بدافزارهای جدید را شناسایی کرده و آنها را در محصولات خود ادغام کنند.
کمپانی اویرا از هوش مصنوعی و یک اسکنر آنتی ویروس اندپوینت برای محافظت در برابر انواع بدافزارها، در زمان مناسب استفاده می کند. همچنین این شرکت یک مرورگر ردیاب را در اختیار شما قرار می دهد که قابلیت مسدود کردن دارد. این مرورگر از دیده شدن فعالیت هایتان توسط شرکت ها جلوگیری می کند و برای شما وبگردی ایمن فراهم می کند که جلوی فعالیت های مخرب اعم از فیشینگ وب سایت های مضر را می گیرد. علاوه بر این، PUA (برنامه های ناخواسته بالقوه) نرم افزارها را به علت محافظت در برابر تهدیدات اسکن می کند. به بیان ساده تر، اویرا سیستم ها و قابلیت های زیادی دارد و می داند چگونه با تهدیدات شما روبرو شود.

برنده: تصویر بیت دیفندر

در این بخش از مقایسه بین اویرا و بیت دیفندر، شرکت بیت دیفندر ابزارهای بیشتری برای مقابله با ویروس ها دارد و شما می توانید اطلاعات بیشتری در وب سایت آنها بخوانید.

تصویر بدافزار

قابلیت استفاده از نرم افزار

بیت دیفندر غیر مستقیم راه اندازی می شود بدین صورت که شما در یک سرویس ثبت نام می کنید و یک نماینده بیت دیفندر از راه دور به رایانه شما متصل می شود و نرم افزار را نصب، تنظیم و فعال می کند همچنین این نماینده هرگونه نرم افزار امنیتی قدیمی را حذف کرده و اطمینان حاصل می کند که در حال اجرا و ایمن هستید. پس از راه اندازی شما قادر خواهید بود از این سیستم که کارایی آسانی دارد بدون نیاز به داشتن تخصص خاصی به راحتی استفاده کنید.

راه اندازی اویرا نیز بسیار ساده می باشد. در بیشتر قسمت ها به صورت خودکار عملیات نصب صورت می پذیرد، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که آنها را دانلود کنید. پس از اتمام کار شما خواهید دید که کاربرد این برنامه بسیار آسان می باشد. شما به راحتی می توانید هر چند وقت یکبار از این نرم افزار بخواهید سیستم رایانه شما را اسکن کند و یا اینکه اجازه دهید این کار به صورت خودکار انجام شود. البته لازم به ذکر است که کاربران گزارش کرده اند که استفاده از آنتی ویروس اویرا گاهی اوقات دستگاهشان را کند می کند.
اگر بخواهید می توانید از ابتدا تنظیمات را به دست این دو محصول بسپارید و هر دو محصول به صورت خودکار اجرا می شوند.

برنده:تصویر بیت دیفندر

در این بخش از مقایسه اویرا و بیت دیفندر، هر دو شرکت خدمات کاربرپسند را ارائه می دهند، اما همانطور که می توانید در صفحه پشتیبانی مشتریان بیت دیفندر مشاهده کنید تنظیمات و کار کردن با رابط کاربری بیت دیفندر مقداری آسان تر است.

ویژگی ها

وقتی بحث ویژگی ها وسط می آید،خیلی سخت است که بدانیم با چه چیزی این بحث را برای بیت دیفندر آغاز کنیم چرا که این شرکت دارای تعداد بسیار زیادی تنظیمات مربوط به محصولات خانگی و سازمانی می باشد. این تنظیمات نیز بسیار قابل انعطاف می باشند.
آنتی ویروس های بیت دیفندر دارای بهترین درجات امنیت می باشد که شامل محافظت چند لایه از باج افزار، کنترل والدین، وبگردی ایمن، محافظت از امنیت WiFi (برای ورود به سیستم در خارج از خانه)، مدیریت رمز عبور، محافظت از وبکم ها و تنظیماتی برای محافظت از کلاهبرداری ها، فیشینگ و انواع تهدیدات دیگر می باشد.
این لیست بسیار طولانی تر از آن چیزی است که بتوان آنها را در یک مقاله جای داد.
این برنامه از همه نظر سیستم شما را بررسی می کند که آسیب ها را به طور کامل شناسایی و ریشه کن کند تا کاملاً اطمینان حاصل کند که همه آسیب ها شناسایی و مهر و موم شده اند.
شما درهر زمانی می توانید به خدمات مشتریان بیت دیفندر نیز دسترسی داشته باشید. این شرکت در 15 کشور به صورت جداگانه خدمات و راهنمایی های خود را از طریق راه های ارتباطی خط تلفن ثابت جهانی اداره می کنند همچنین می توانید مستقیماً از طریق چت آنلاین با یک نماینده ارتباط برقرار کنید که در سه زمینه پشتیبانی تجاری، پشتیبانی فنی و پشتیبانی بدافزار فعالیت دارند.

کمپانی اویرا می گوید این شرکت بیش از 1 میلیون تلاش برای حمله باج افزار را در هر ماه مسدود می کند و هوش مصنوعی آنها به شما می گوید که هارد دیسک ها و فلش های متصل به دستگاه شما ایمن هستند.
همچنین اویرا رابط کاربریش را تغییر داده و دوباره طراحی کرده است که این رابط کاربری، طراحی تمیزی دارد و به راحتی قابل تنظیم می باشد.
این شرکت اظهار داشت که تکنولوژی های آنها، مالورها را تجزیه و تحلیل می کند و موتورهایشان را با تکنیک های جدید ترکیب می کنند تا شما را از حملات صفر روز (Zero Day Attack) و سایر حملات و خطرات محافظت کند.
سیستم حفاظت از هویت اویرا به شما کمک می کند تا اطلاعات خود را از دست مجرمان سایبری که به دنبال سرقت هویت شما هستند، دور نگه دارید و جاسوسی را متوقف کنید.
امنیت پرداخت های بانکی یک لایه دیگر از حفاظت را به شما ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا با خیال آسوده بخوابید.
وقتی صحبت از خدمات مشتریان می شود، شرکت اویرا یک پایگاه اطلاعات گسترده، قابل جستجو و آنلاین دارد بجز این،شرکت اویرا ویدئوهای آموزشی و یک فرم پرس و جو کتبی برای ارسال دارد.

برنده: تصویر بیت دیفندر

در این بخش از مقایسه اویرا و بیت دیفندر، آنتی ویروس اویرا طیف گسترده ای از ویژگی ها را ارائه می دهد اما با ویژگی های بیت دیفندر که در این بخش پیروز شده است اصلاً قابل قیاس نمی باشد.

ارزش در برابر قیمت

شباهت این دو شرکت در این بخش در ارائه نسخه 30 روزه آزمایشی رایگان آنتی ویروس های خود می باشد، این شباهت ها در همین جا متوقف می شود.
مزیت شرکت بیت دیفندر نسبت به شرکت اویرا این است که شرکت بیت دیفندر نسخه های بسیار متنوعی ارائه می دهد و گزینه های بیشتری برای انتخاب کاربر دارد و ارزشش به نسبت خدماتی که در محصولاتش به کاربران ارائه می دهد بسیار بیشتر از قیمتی است که بابت خرید آن باید پرداخت.

برنده:تصویر بیت دیفندر

در هر دو شرکت شما آنتی ویروس هایی را دریافت می کنید که برنده جوایز مختلفی شده اند اما بیت دیفندر نه تنها ارزشش در برابر قیمتی که دارد بسیار بیشتر است بلکه می توانید آن را روی چندین دستگاه نصب کنید، بنابراین بیت دیفندر در مقایسه با اویرا ارزان تر می شود.

پشتیبانی مشتری

در اویرا می توانید به راحتی به یک پایگاه داده آنلاین دسترسی داشته باشید آن را جستجو کنید و در صورت داشتن هرگونه سؤال به برخی از فیلم های آموزشی نگاهی بیندازید. بجز این موارد شما می توانید با استفاده از یک فرم آنلاین پرسش خود را ارسال کنید.
شرکت بیت دیفندر گزینه های چشمگیرتری دارد که شامل پایگاه داده، راهنمای تلفن در 15 کشور و همچنین شماره تلفن بین المللی می شود. علاوه بر اینها، راه ارتباطی دیگری مثل چت با نماینده وجود دارد که در سه مورد پشتیبانی تجاری، فنی و بدافزار از هم جدا می شوند.

برنده: تصویر بیت دیفندر

در این بخش از مقایسه اویرا و بیت دیفندر، شرکت بیت دیفندر گزینه های ارتباط بیشتری برای خدمات مشتری دارد.

تصویر مقایسه اویرا و بیت دیفندر در پشتیبانی از مشتری

برنده نهایی: بیت دیفندر

در هر مرحله ای از مقایسه، بیت دیفندر به دلایل خوب ومنطقی برنده آن قسمت شد. در حالی که شرکت قدرتمند اویرا جوایز متعددی را در زمینه راه حل های امنیتی خود دریافت کرده است به خوبی شرکت بیت دیفندر نمی تواند پاسخگوی ویژگی ها، پیشنهادات امنیتی، قیمت گذاری و پشتیبانی مشتری باشد.

برای اطمینان از مناسب ترین قیمت ها و پشتیبانی پاسخگو، آنتی ویروس اویرا اینترنت سکیوریتی و بیت دیفندر آنتی ویروس پلاس را از وبسایت بنیان سافت خریداری نمایید.


اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با دیگران به اشتراک بگذارید.

منبع: top10antivirussoftware

بدون دیدگاه