مزایای خرید و استفاده از لایسنس آفیس اورجینال

bonyan 1399/06/17
تصویر فانتزی از امکانات مایکروسافت آفیس

ویدیو مزایای خرید و استفاده از لایسنس آفیس اورجینال

ویدیو پرسش و پاسخ 👇👇👇

  1. حذف پیغام های مزاحم آفیس که معمولا در نسخه های کرک شده دیده می شوند.
  2. مجموعه آفیس با سیستم عامل ویندوز به روزرسانی می شود، اگر از آفیس کرک شده استفاده کنید آفیس با بروز رسانی دچار مشکل میشه و بارها پیش اومده که با یک اپدیت بسیاری از تنظیماتی که در داکیومنت ها انجام شده از بین رفته اند چون نسخه کرک شده بوده .
  3. استفاده از پشتیبانی 7*24 مایکروسافت: این پشتیباتی در حدی هست که حتی اگر بخشی از داکیومنت ها از بین بروند، آن فایل را بازگردانی می کنند.

همه این موارد برای آفیس هایی هست که نسخه لوکال هستند یعنی روی سیستم عامل خودتان نصب می شوند. (مانند آفیس پروفشنال پلاس، مایکروسافت 365 فملی، مایکروسافت 365 پرسنال و….. )

 شرکت مایکروسافت در سال 2011 یک مجموعه ی جدید به نام آفیس 365 را معرفی کرد. (امروزه نام آن به مایکروسافت 365 تغییر یافته است.) بزرگترین مزیت مجموعه افیس ۳۶۵ این است که اطلاعات کاری شما را در صورت نیاز در فضای کلود ذخیره می کند، شما در هر ساعتی از شبانه روز در بستر اینترنت از طریق تلفن همراه ،تبلت، و کامپیوترها میتونید به فایل های ذخیره شده در کلود دسترسی داشته باشید. مهمترین نکته این است که جای فایل ها همیشه امن هست و امکان آلوده شدن فایل ها به ویروس بسیار کمتر از کامپیوتر های خانگی است. مجموعه آفیس ۳۶۵ داری امکانات منحصر بفردی برای کاربران خانگی و تجاری است. آفیس ۳۶۵ قابل کرک شدن نیست. (اگر هم کرک شود امکان استفاده از فضای ابری آفیس ۳۶۵ و سایر امکانت آفیس در بستر کلود از بین می رود) آفیس ۳۶۵ در حال حاضر در نسخه های خانگی داری ۱ تا ۶ ترابایت فضای ابری و ۶۰ دقیقه مکالمه رایگان اسکایپ ماهانه است .

در آفیس 365 نسخه های خانگی، شما از استوریج یا فضای وان درایو برای نگهداری اطلاعاتتون استفاده می کنید.
در آفیس 365 نسخه های شرکتی وان درایو، شیرپوینت، اکسچنج، یامر، پلنر… استوریج مجزا دارند.

پرسش و پاسخ

من اطمینان ندارم به ذخیره کردن اطلاعاتم رو وان درایو و بستر کلود(ابری)!!!!!!!!

چرا واقعا؟!!!
احتمالا بستر کلود و محیط ابری برای شما ملموس نیست و باهاش آشنایی ندارید، در واقعیت وقتی می گوییم وان درایو روی بستر کلود ( ابری) اطلاعات شما را ذخیره می کند یعنی شما از سخت افزاری که مایکروسافت در اختیار شما می گذارد استفاده می کنید، که قطعا هم از نظر کارایی و کیفیت و هم از نظر امنیت از چیزی که ما بتوانیم داشته باشیم برتر هست.

اگر لایسنس رو بعد از 1 سال تمدید نکنیم همه اطلاعاتم میپره؟

اگر تمدید نکنید، باید اطلاعات ذخیره شده در فضای ابری خود را دانلود کرده و روی هارد درایو سیستم و…. ذخیره نمایید. مایکروسافت 2 ماه پس از اتمام مدت زمان لایسنس به شما فرصت می دهد و پس از آن اطلاعات شما را پاک می کند. توصیه می کنیم برای استفاده از امکانات عالی و همچنین جلوگیری از مشکلات احتمالی اشتراک آفیس خود را تمدید نمایید.

آدم ها باید برن این سمت؟

100 درصد، دنیا به این سمت می رود. آفیس 365 در کنار امنیت بسیار بالا و تضمین حفظ اطلاعات شما دسترسی را برای همه راحت تر کرده است . دیگر هیچ محدودیتی نسبت به اینکه از چه دستگاهی و از کجا و درچه شرایطی و …برای استفاده از فایل ها و … استفاده می کنید دیگه وجود ندارد.

وقتی از فضای ابری برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده میکنیم، تغییرات و ادیت هایی که روی فایل ها انجام میدیم چجوری میشه؟

همه ی تغییرات و ادیت هایی که انجام می دهید، درست مثل زمانی که فایل روی هارد دخیره شده است، با فایل موجود در وان درایو سینک می شوند(به شرط متصل بودن به اینترنت)

اگه فایل با اسم های یکسان ولی محتویات متفاوت روی 2 تا از دستگاه هام باشه که اینا در زمان سینک شدن با هم قاطی میشه و داپلیکیت میشن…. چیکار باید کرد؟

دقیقا درست است و امکان داپلیکیت وجود دارد، ولی این مشکل راه حل دارد… وقتی وان درایو را ستاپ می کنید فولدرها رو به اسم دستگاه خود نام گذاری کنید تا اطلاعات وارد فولدر خود شوند و همه اطلاعات وارد دایرکتوری نشوند تا مشکل دابلیکیت پیش نیاید.
وان درایو در آفیس 365 هم دقیقا مثل ویندوز سطل اشغال (Recycle Bin) دارد تا دیتا از بین نرود.

اگه بخوام یکی از دستگاه هام رو عوض کنم چی؟

وارد اکانت آفیس خود شوید. دستگاه قبلی را unlink و دستگاه جدید را link کنید.

اگر یک موقع دیگه نخوام آفیس 365 رو داشته باشم چی؟

هر زمان که دیگر نخواهید از آفیس 365 استفاده کنید، می توانید دیتای ذخیره شده در وان درایو خود را انلود کنید و فایل های خود را داشته باشید.
البته به این نکته توجه کنید که مایکروسافت آفیس 365 را ارائه کرده است تا برای همیشه باقی بماند دقیقا مثل ویندوز 10. همان طور که قرار نیست ویندوز 11 بیاید و مایکروسافت گفته است که من بعد ویندوز 10 را فقط اپدیت خواهد کرد و آخرین نسخه هست، دقیقا آفیس 365 هم همینطور هست و قرار هست برای همیشه آفیس را به این شکل ارایه کند.

سخن پایانی

دیر یا زود باید رفت به این سمت… استفاده از فضای ابری یا کلود برای ذخیره سازی اطلاعات و چه چیزی بهتر از آفیس 365 و وان درایو که مایکروسافت ارائه می کند.

بدون دیدگاه