Kaspersky Password Manager چیست؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟

bonyan 1400/07/08
کسپرسکی پسورد منیجر

کسپرسکی پسورد منیجر چیست؟

آیا تا به حال به تعداد بالای وبسایت ها، برنامه ها و انجمن هایی که عضو هستید و برای ورود به آن ها نام کاربری و رمز عبور دارید فکر کرده اید؟ تعداد آن ها را شمارش کرده اید؟

اگر می خواهید از همه این منابع با خیال راحت استفاده کنید، باید رمزهای عبور منحصر به فرد را برای هر یک ایجاد کرده و به خاطر بسپارید. قوانین امنیتی سختگیرانه است بنابراین افرادی که در فضای مجازی از رمزهای عبور خود استفاده نمی کنند ، فقط ترکیب های قابل اعتماد را انتخاب کرده و آنها را به طور مرتب تغییر می دهند. به خاطر سپردن همه گذرواژه ها سخت است ، بنابراین بسیاری از افراد آن ها را روی کاغذ یا در یک فایل متنی می نویسند. این کار اصلا امن نیست – لیست گذرواژه می تواند گم شود یا سرقت شود.

برای حل این مشکل ، مدیر کلمه عبور اختراع شد تا به مردم کمک کند از رمزهای عبور ایمن و آسان استفاده کنند. Kaspersky Password Manager نمونه خوبی از چنین نرم افزاری است که تمام گذرواژه ها را رمزگذاری و ایمن نگه می دارد. این به شما امکان می دهد دسته ای از ترکیبات را حفظ نکنید و فقط یک رمز عبور را به خاطر بسپارید(کلید اصلی که برای دسترسی به برنامه استفاده می شود.) همه گذرواژه های دیگر در مدیریت رمز عبور ذخیره می شوند و به راحتی می توان به آن ها دسترسی پیدا کرد.

افراد از ایمیل ، چت ، شبکه های اجتماعی و سایر خدمات آنلاین در دستگاه های مختلف استفاده می کنند. به همین دلیل است که Kaspersky Password Manager برای Windows ، macOS ، iOS و Android ساخته شده است تا نیازی به وارد کردن گذرواژه در سایر دستگاه های خود نیز نباشد.

گذرواژه های رمزگذاری شده به گونه ای در سرورهای Kaspersky Lab ذخیره می شوند که هیچ کس غیر از شما نمی تواند به آن ها دسترسی پیدا کند. هر بار که دستگاه هایی با Kaspersky Password Manager به اینترنت متصل می شوند ، داده ها همگام می شوند. بنابراین وقتی گذرواژه ای را روی یک دستگاه اضافه می کنید ، به محض آنلاین شدن در سایر دستگاه ها در دسترس قرار می گیرد.

به بیان ساده تر : کسپرسکی پسورد منیجر تمام رمزهای عبور و نام های کاربری شما را در یک مکان امن ذخیره می کند و شما برای دسترسی به تمام آن ها تنها نیاز به حفظ کردن یک گذرواژه دارید بنابراین دیگر نگران فراموش کردن یا به سرقت رفتن گذرواژه های خود نباشید. همچنین Kaspersky Password Manager گذرواژه ها را در تمام دستگاه های شما که نرم افزار کسپرسکی پسورد منیجر روی آن ها نصب شده است، همگام سازی می کند.

نمای نرم افزار Kaspersky Password Manager

Kaspersky Password Manager چگونه کار می کند؟

مدیر رمز عبور Kaspersky دارای یک رمز عبور داخلی است که ترکیبی قابل اعتماد از نویسه های تصادفی ایجاد می کند. بنابراین برای ایجاد و ذخیره یک رمز عبور امن جدید ، فقط باید چند کلیک انجام دهید.

ایجاد رمز عبور کسپرسکی پسورد منیجر

هنگام راه اندازی رایانه شخصی Windows یا macOS کسپرسکی پسورد منیجر به مرورگرهای نصب شده متصل می شود و برنامه افزودنی خود را که ورودها و رمزهای عبور را به صورت خودکار وارد می کند ، اضافه می کند.

همگام سازی کسپرسکی پسورد منیجر و مرورگر

Kaspersky Password Manager علاوه بر گذرواژه ها و نام های کاربری، می تواند اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی ، شماره امنیت اجتماعی ، داده های کارت اعتباری و غیره را ذخیره کند. همچنین می توانید سایر داده های مهم را به عنوان یادداشت ذخیره کنید. همه این اطلاعات رمزگذاری شده و با خیال راحت ذخیره می شوند.

یادداشت های کسپرسکی پسورد منیجر

Kaspersky Password Manager همچنین از وارد کردن گذرواژه ها و نام های کاربری ذخیره شده توسط سایر برنامه های مدیریت رمز عبور و مرورگر ها پشتیبانی می کند، تا همه داده های شما در یک مکان ذخیره شوند.

شما عزیزان با خرید کسپرسکی توتال سکیوریتی به تمام امکانات نسخه پریمیوم کسپرسکی پسورد منیجر دسترسی خواهید داشت.

برای مشاهده آموزش نصب و تنظیمات Kaspersky Password Manager لطفا مقاله ای که برایتان آماده کرده ایم را مشاهده نمایید.

منبع : کسپرسکی

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفا نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با دیگران به اشتراک بگذارید.